Wakacje na Sharm El Sheikh czy Marsa Alam – co wybrać?

, Tagi , , , , , , ,

Wczasy w Egipcie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Nierzadko wyruszają na nie zakochane pary, rodziny z dziećmi, a także grupy znajomych. Jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Egipcie od lat pozostaje Sharm El Sheikh. Nie wszyscy jednak lubią rozwiązania sprawdzone. Niektórzy mogą poszukiwać pewnego uroku świeżości, w miejscowościach takich jak na przykład Marsa Alam. Jeżeli rozważamy podróż do Egiptu, koniecznie powinniśmy zastanowić się nad tym, czy lepsze będą dla nas wczasy w Sharm El Sheikh, czy też może wakacje na Marsa Alam. Warto byłoby więc dowiedzieć się czegoś na temat obydwu miejscowości, a między innymi informacja dotycząca cen w hotelach. Ostatecznie, wszystko zależy od naszych osobistych preferencji oraz upodobań naszych rodzin. Czy wybrać Sharm el Sheikh czy Marsa Alam?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wakacje na Sharm El Sheikh – na jakie atrakcje możemy liczyć?

Wakacje na Sharm El Sheikh cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo jest to miejscowość przygotowana na napływ mnóstwa turystów. Można liczyć tam na mnóstwo różnego rodzaju atrakcji, o co troszczą się między innymi luksusowe hotele. Na Sharm El Sheikh naprawdę ich nie brakuje. Wynika to w dużej mierze z faktu, iż miejscowość ta utrzymuje się z turystyki. Jeśli zdecydujemy się na wczasy na Sharm el Sheikh, będziemy mogli skorzystać również z licznych ośrodków nurkowych. Z całą pewnością spodoba się to osobom, które są zwolennikami podwodnych wrażeń.

Doskonała wiadomość jest taka, że na własne oczy będziemy mogli podziwiać cudowne rafy koralowe. Kto wie, może będziemy chcieli podszlifować swoje umiejętności nurkowania? Jeżeli tak, będziemy mogli skorzystać z usług jednej z wielu profesjonalnych szkół nurkowania w Sharm El Sheikh. To wspaniała opcja dla osób, które cenią sobie aktywny sposób spędzania swojego wolnego czasu. Czekać będą na nas także delifinaria, korty tenisowe, porty jachtowe czy szlaki turystyczno-krajoznawcze. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby skorzystać z ich usług, zwłaszcza jeżeli lubimy korzystać na wakacjach z mnóstwa rozrywek.

Warto zaznaczyć, że Sharm El Sheikh jest kurortem hałaśliwym, w którym przebywa mnóstwo turystów z całego świata. Nic zatem dziwnego w tym, że znajdziemy tu mnóstwo barów, klubów nocnych czy dyskotek. Możliwość prowadzenia bujnego życia towarzyskiego to coś, co przyciąga nierzadko osoby młode. Jeżeli zatem wybieramy się na wakacje do Egiptu z paczką znajomych, bardzo prawdopodobne jest to, że spodoba nam się właśnie Sharm El Sheikh. Nie sposób jednak nie zauważyć, że niektórym osobom hałas może nieco przeszkadzać. Decydując się na pobyt w Sharm El Sheikh będziemy musieli liczyć także na spory tłok w miejscach publicznych. Jeżeli postanowimy wybrać się na bazar, musimy być bardzo ostrożni. Łatwo bowiem, będąc turystą, paść ofiarą kieszonkowca czy naganiacza. 

Wakacje na Marsa Alam – co dobrego nas tam czeka?

Wakacje na Marsa Alam to miejsce, które spodoba się miłośnikom świeżości. Jest to bowiem miejscowość, w której nie przebywa tak wielu turystów jak w kurortach takich jak Sharm El Sheikh czy Hurgada. Nie sposób jednak nie zauważyć, że z roku na rok jest ich coraz więcej. Marsa Alam leży nad Morzem Czerwonym i może poszczycić się dostępem do atrakcyjnej linii brzegowej. Niesamowitym atutem urlopu na Marsa Alam jest to, że możemy liczyć na atrakcyjną pod względem cenowym oraz jakościowym ofertę. Wynika to właśnie z faktu, że Marsa Alam nie jest jeszcze zbyt popularnym kierunkiem wypraw osób, które pragną odwiedzić Egipt. Co ciekawe, mile widziane są tu negocjacje cen. W dużych i prężnie rozwijających się kurortach wakacyjnych w Hurgadzie czy Sharm El Sheikh o negocjacji warunków cenowych możemy raczej pomarzyć.

Na uwagę zasługuje także to, iż wakacje na Marsa Alam są w stanie pozytywnie zaskoczyć nas spokojem. Będzie tutaj zdecydowanie ciszej niż na przykład w Sharm El Sheikh. Jak bowiem zostało zaznaczone wyżej, nie wszyscy turyści chcący odwiedzić Egipt, wybierają właśnie noclegi w Marsa Alam. Wydaje się zatem, że ta miejscowość turystyczna będzie miejscem idealnym dla osób ceniących sobie ciszę. Mogą być to osoby starsze, jak również takie, które wybrały się w podróż w dużej mierze po to, aby nieco poukładać swoje myśli. Wakacje na Marsa Alam mogą spodobać się także parom, które poszukują romantycznej miejscowości na świętowanie rocznicy związku czy ślubu.

Na Marsa Alam, podobnie jak zresztą w Sharm El Sheikh, możemy oczywiście odwiedzać bazary, na którym sprzedawane są lokalne produkty. Mowa tu między innymi o świeżych owocach, warzywach czy przetworach. Warto odwiedzić takie miejsce nie tylko po to, aby coś zakupić, ale i po to, aby zapoznać się z jego niesamowitym klimatem. Zaskoczyć może nas wiele zapachów, smaków, a nawet barw. Będziemy mieli możliwość skosztowania takich owoców i deserów, z jakimi w Polsce nie mamy do czynienia na co dzień. Ponadto bazar jest doskonałym miejscem, aby zakupić pamiątki dla swoich bliskich. Dobra wiadomość jest taka, że bazary na Marsa Alam nie są tak zatłoczone jak te w popularniejszych kurortach. 

Ile zapłacimy za wczasy w Sharm El Sheikh?

Wczasy w Sharm El Sheikh mogą być atrakcyjne pod względem finansowym, ale wcale nie muszą. Wszystko zależy bowiem od tego, na jakim standardzie wypoczynku nam zależy. Jeżeli chodzi o koszt noclegu jednej osoby, może wahać się on w granicach od około 100 do ponad 3000 tysięcy złotych. Nawet jeśli marzą nam się luksusowe wczasy w kurorcie pięciogwiazdkowym, wcale nie musimy wydawać na nie fortuny. Wszystko bowiem zależy od tego, kiedy i gdzie postanowimy wypocząć.

Nawet pięciogwiazdkowe czy czterogwiazdkowe hotele mogą proponować atrakcyjne cenowo wakacje. Dobrym pomysłem będzie zwrócenie uwagi na oferty last minute. Będą one z całą pewnością dobrym rozwiązaniem dla osób, które dysponują zaległym urlopem. Jeżeli jednak musimy szczegółowo i dokładnie planować swój urlop, korzystanie z ofert all inclusive może okazać się niemożliwe. Niemniej jednak, porównanie ze sobą różnych ofert z dużym prawdopodobieństwem pomoże nam znaleźć taką, z której będziemy w dużej mierze zadowoleni. 

Jakie są ceny hoteli na Marsa Alam?

Dobra wiadomość jest taka, że ceny hoteli na Marsa Alam są o wiele atrakcyjniejsze niż ceny hoteli w Sharm El Sheikh. Wynika to w dużej mierze z faktu, że druga miejscowość jest znacznie popularniejsza. Mnóstwo chętnych pragnie ją odwiedzić. Dlatego też, w sezonie większość hoteli wypełniona będzie po brzegi. Jeżeli chodzi zaś o Marsa Alam, niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy z faktu, że można w tym kurorcie spędzić swój wymarzony urlop. Tymczasem okazuje się, że możemy liczyć tu nie tylko na atrakcyjne krajobrazy, ale również na niskie koszty noclegów.

Ceny hoteli będą jednak dość mocno uzależnione od tego, z jakim standardem hotelu będziemy właściwie mieć do czynienia. Im wyższy standard miejsca, w którym wypoczywamy, tym rzecz jasna wyższą cenę przyjdzie nam za niego zapłacić. Co do zasady, cena za jeden nocleg jednej osoby na Marsa Alam powinna oscylować w granicach między 100 a 1000 złotych. Najprawdopodobniej będzie można skorzystać także z tańszych, jak i z droższych rozwiązań. 

O czym pamiętać dokonując wyboru?

Zanim zdecydujemy, czy lepszym rozwiązaniem będzie dla nas urlop na Marsa Alam, czy też wakacje na Sharm El Sheikh, powinniśmy przemyśleć wszystkie za oraz przeciw. To, co dla jednych może być zaletą jednego kurortu, dla innych może być wadą i odwrotnie. Zdecydowana większość osób będzie liczyła się z kryterium cenowym. Wielu turystom zależeć będzie na tym, aby koszt wakacji nie zrujnował ich domowego budżetu. Zupełnie zrozumiałe jest to, że hotele pięciogwiazdkowe będą o wiele droższe niż hotel trzygwiazdkowy. Sami musimy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie o to, na jakim standardzie wypoczynku nam zależy.

Jeśli wybieramy się w podróż wakacyjną wraz z dziećmi, powinniśmy zwracać baczną uwagę na to, aby w miejscu, w którym się zatrzymamy, nie brakowało udogodnień dla najmłodszych. Mowa tu między innym o placach zabaw, jak również o wodnym parku rozrywki dostosowanym dla potrzeb dzieci. Ponadto, w wielu hotelach organizowane są przeróżne animacje dla dzieci. Animatorzy czuwają zatem nad samopoczuciem i bezpieczeństwem dzieci, a rodzice mogą nieco odpocząć. Niemniej jednak, podróżując z dziećmi, zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że tylko my jesteśmy za nie w stu procentach odpowiedzialni.

Wybierając wakacyjny kurort w Egipcie, warto zwrócić uwagę także na opinie turystów. Dobrze byłoby zatem dowiedzieć się, co sądzą inni o wakacjach na Sharm El Sheikh, a co o Marsa Alam. Baczne przyjrzyjmy się też minusom obydwu z wymienionych miejscowości. Jeśli weźmiemy pod uwagę zarówno zalety, jak i wady obydwu kurortów, na pewno uda nam się dokonać satysfakcjonującego wyboru. 

Samodzielnie czy z biurem podróży?

Bez względu na to, do której miejscowości turystycznej w Egipcie postanowimy się wybrać, musimy mieć na uwadze odpowiednie zaplanowanie podróży. Trzeba będzie pomyśleć między innymi o lotach, jak również o zarezerwowaniu miejsca noclegowego. Nie sposób nie zauważyć, że niektórzy lubią samodzielnie kupować bilety i osobiście wybierać miejsce, w którym się zatrzymają. Inni turyści mogą jednak liczyć na to, że wszelkich kwestii powiązanych z wyjazdem dopilnuje za nich biuro podróży.

Zanim zabierzemy się za samodzielną organizację wakacji bądź poprosimy o pomoc biuro podróży, zastanówmy się nad tym, która z tych opcji jest właściwie lepsza. Jeżeli chodzi o kwestie powiązane z finansami, nie da się w sposób jednoznaczny określić, która z opcji będzie korzystniejsza. Czasami udaje się znaleźć tanią wycieczkę organizowaną przez biuro podróży. Niekiedy jednak samodzielnie udaje się zorganizować taką wyprawę, która będzie atrakcyjna zarówno pod względem jakościowym, jak i cenowym. Zobacz także nasz wpis, który odpowiada na pytanie: Wakacje w Egipcie – z biurem podróży czy na własną rękę?

Poprzedni

Kurort wakacyjny Nabq Bay – noclegi, plaże, atrakcje

Hotele z basenem w Sharm el Sheikh – rekomendowana lista

Następny

Dodaj komentarz