Zemsta Faraona – czyli czego nie jeść i nie pić w Egipcie

Tagi , ,

Egipt zdecydowanie jest w czołówce najczęściej wybieranych destynacji przez Polaków. Dlaczego? Kraj ten przyciąga nie tylko latem, lecz przez cały rok, gdyż wysoka temperatura, brak opadów i świetne hotele z wieloma atrakcjami zachęcają turystów do tego, by odwiedzać to miejsce o każdej porze roku. Trzeba [przyznać też, że ceny wakacji w Egipcie nie są wygórowane! Osoby, które jeszcze nigdy nie odwiedziły tego kraju, zastanawiają się pewnie, jak to rzeczywiście jest z tą „zemstą Faraona”, czyli chorobą układu pokarmowego, o której tak często się mówi w perspektywie wyjazdu do tego afrykańskiego kraju.

Czy rzeczywiście zemsta Faraona dopada każdego? Czy można się jakoś zabezpieczyć przed nią? Co zrobić, gdy podczas wyczekiwanych wakacji, to właśnie nam zaczną doskwierać rozmaite dolegliwości? Na te oraz na wiele więcej tego typu pytań, zainteresowani z pewnością znajdą wyczerpujące odpowiedzi w poniższym artykule. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Zemsta Faraona – czy to prawda?

Jeszcze kilka lat temu większość osób, które zdecydowały się na wakacje w Egipcie doświadczało zemsty Faraona, czyli choroby, która trwa zazwyczaj kilka dni i objawia się problemami ze strony układu pokarmowego (najczęściej są to bóle brzucha, nudności, wymioty oraz biegunka). Dlaczego tak się działo? Otóż, w Egipcie, jak i w innych krajach afrykańskich występuje zupełnie inna flora bakteryjna niż w Europie. Oznacza to, że organizm podczas takiego wyjazdu musi zaadoptować się do nowych warunków, czyli ma do czynienia z zupełnie innymi bakteriami. Najczęściej zemsta Faraona objawia się po spożyciu tamtejszej wody. Osoby, które piły napoje z lodem, jadły owoce umyte w wodzie, czy nawet myły zęby płucząc wodą z kranu – mogły doświadczyć zemsty Faraona. 

Co jeść w Egipcie, żeby się nie zatruć?

Wiele osób, które chcą uchronić się przed ewentualnymi problemami żołądkowymi, powinny bardzo dokładnie zwracać uwagę, na to co jedzą i piją. Najlepiej podczas wakacji w Egipcie pić wodę butelkowaną i spożywać przygotowaną termicznie żywność. Coraz częściej hotele wyposażone są w indywidualną, bezpieczną dostawę wody, co znacznie podwyższa bezpieczeństwo i zmniejsza tym samym ryzyko zachorowania gości na zemstę Faraona. Warto jednak być czujnym. Szczególnie rodzice małych dzieci powinni unikać zup oraz świeżych owoców, a także lodu w napojach, gdyż jedząc i pijąc tego typu rzeczy można mieć wskazany wyżej dolegliwości. 

Co zrobić żeby nie mieć zemsty Faraona?

Coraz częściej osoby, które planują wakacje w Egipcie, chcąc się zabezpieczyć przez chorobą, sięgają po rozmaite probiotyki dostępne bez recepty. Czy to rzeczywiście pomoże? Są osoby, które po zastosowaniu takiej kuracji uniknęły zemsty Faraona podczas wyjazdu. Są również turyści, którzy mimo systematycznego stosowania probiotyków – i tak doświadczyło rozmaitych nieprzyjemności ze strony swojego układu pokarmowego. Przede wszystkim warto jednak wybierać sprawdzone, dobre hotele, które posiadają świetne rekomendacje gości. Coraz więcej miejsc zajmujących wysokie pozycje w rankingach hoteli, dba o to, by goście otrzymywali dobrą wodę, by uniknąć właśnie jakichkolwiek dolegliwości. Tym samym słyszy się, iż wielu Polaków wraca z Egiptu naprawdę zadowolonych, gdyż zemsta Faraona ich ominęła. 

Jakie lekarstwa na zemstę Faraona?

Przed wyjazdem na wakacje do Egiptu, nie warto biegać po aptekach i kupować rozmaitych lekarstw na bóle brzucha. Dlaczego? Nasze leki po prostu nie działają na tą chorobę. Warto bowiem wiedzieć, że w Egipcie, w lokalnych aptekach bez problemu można kupić odpowiedni leki na zemstę Faraona, które cieszą się naprawdę dużą skutecznością. Turyści, którzy doświadczyli takich dolegliwości zgodnie twierdzą, iż po zażyciu takich lekarstw, już na następny dzień można poczuć się znacznie lepiej. Co ważne, są one dostępne bez recepty, a każdy turysta (nawet bez znajomości angielskiego) bez problemu je kupi. 

Co brać żeby nie mieć biegunki w Egipcie?

Nie ma niestety złotego środka i 100% pewności, że po przyjeździe na wymarzone wakacje do kraju słynącego ze Sfinksa i piramid, nie dopadnie nas biegunka. Jest to tak naprawdę indywidualna. Wiele zależy oczywiście od nas, jak będziemy przestrzegać powyżej opisane zasady. Osoby, które przez cały pobyt nie będą miały kontaktu z tamtejszą wodą oraz będą unikać świeżych owoców i napojów z lodem – zdecydowanie są mniej narażone na zemstę Faraona. Ci, co niestety zachorowali – bezapelacyjnie powinni sięgnąć po lekarstwo, o którym mowa powyżej, gdyż szybciej wrócą do zdrowia i nie będą negatywnie wspominać wakacji w Egipcie. 

Jakie owoce jeść w Egipcie?

Czy to oznacza, że podczas wakacji trzeba całkowicie zrezygnować z pysznych owoców, które kuszą praktycznie przy każdym posiłku? Wręcz przeciwnie! Warto skosztować arbuza, melona i ananasa, gdyż są to owoce uznawane za jedne z bezpieczniejszych, gdyż obiera się je ze skórki. Turyści powinni jednak unikać truskawek, winogron, jabłek, czy też śliwek, gdyż spożycie ich (i to nawet w niewielkiej ilości) znacznie zwiększa ryzyko nieprzyjemnych dolegliwości. 

Poprzedni

Sharm El Sheikh dla miłośników przygód

Fakty i mity o Sharm el Sheikh

Następny

Dodaj komentarz