Wyprawy na wielbłądach z Sharm el Sheikh – co warto wiedzieć?

, Tagi , , , , , , ,

Wybierając się do Egiptu wręcz trzeba skorzystać z tutejszych atrakcji – zwłaszcza tych niedostępnych w większości innych państw świata. Jedną z tych ciekawszych, które muszą się znaleźć w Twoim planie podróży jest wyprawa na wielbłądach. Jeśli wybierasz się do Sharm el Shieikh, musisz wiedzieć, że miasto to wyjątkowo sprzyja takowym. Co jednak musisz na ich temat wiedzieć jeszcze zanim się w nie wybierzesz? 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak przygotować się do wyprawy na wielbłądzie?

Wielbłądy są zwierzętami, z których słynie cały Egipt, a z którymi właśnie to państwo jest mocno kojarzone – również w Polsce. Choć jednak każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wygląda przeciętny wielbłąd, tylko nielicznym przyszło go ujeżdżać. Jeśli dla Ciebie również będzie to pierwsza styczność z tym zwierzęciem, powinieneś wiedzieć, jak się do niej przygotować.

Wbrew pozorom, jazda na wielbłądzie nie wymaga od Ciebie żadnego większego przygotowania. Egipskie konie, jak przyszło się mówić o tych zwierzętach, są doskonale obyte z turystami i tolerancyjne wobec ich zachowań. Nie musisz też nazbyt martwić się o dzieci, te doskonale sobie poradzą. Wszystkie wyprawy na wielbłądzie odbywają się w asyście hodowcy tych zwierząt, a te profesjonalne również w otoczeniu kwalifikowanego instruktora. To do nich należy zapewnienie Ci bezpieczeństwa oraz zadbanie o to, by podróż była dla Ciebie komfortowa.

Przygotowując się do wyprawy, miej świadomość, że odbywa się ona na otwartej przestrzeni. Przynajmniej jeśli wykupujesz ją w profesjonalny sposób, a nie od stojącej w mieście osoby. Bądź więc gotowy na mnóstwo słońca. Koniecznie zadbaj więc o nakrycie głowy (a najlepiej całego ciała), ale też o duże ilości wody. W końcu nie jesteś… no właśnie, wielbłądem. Nie zapominaj też, że wyprawa na wielbłądzie jest dość wyboista. Jeśli cierpisz na chorobę lokomocyjną, rozsądnym może być wzięcie odpowiednich leków. Istotne jest zabranie ze sobą wygodnego obuwia. Mimo że w czasie wycieczki będziesz siedział wygodnie, konieczny będzie pewny chwyt stopami. To zaś, zwłaszcza przy długich podróżach, w niewygodnym obuwiu może powodować dyskomfort.

Co trzeba wiedzieć na temat jazdy na wielbłądach?

Warto pamiętać, że Sharm el Sheikh to miasto nastawione na turystykę. To sprawia, że pełno jest w nim osób, które oferują popularne turystyczne atrakcje. W związku z tym istnieje kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o wyprawach na wielbłądach. Najlepiej jeszcze zanim udasz się do Egiptu i zdecydujesz się na takową. Te kluczowe przedstawiamy poniżej.

  • Nie warto korzystać z usług losowych hodowców wielbłądów. Wyprawy oferowane przez nich zazwyczaj opiewają na kilka, a maksymalnie kilkanaście minut i nie są do końca atrakcyjne. Oczywiście nie można tutaj uogólniać, niemniej jednak jeśli chcesz mieć pewność co do fantastycznych przeżyć, lepiej będzie zarezerwować wyprawę w miejscu pewnym.
  • Wielbłądem nie będziesz mógł swobodnie kierować. Pamiętaj, że wielbłąd nie jest koniem, a Ty nie będziesz mógł nim kierować w dowolnym kierunku. Wyprawy na wielbłądach zawsze mają charakter zorganizowany. Nie spodziewaj się więc tutaj samowolki oraz dowolności w eksploracji. Dlatego też tak istotne jest, aby oferująca wyprawy osoba lub firma dawała Ci również dostęp do atrakcyjnej trasy (a nie tylko do samego w sobie zwierzęcia).
  • Wielbłądy zazwyczaj są jednoosobowe, w kontekście osób dorosłych. Jeśli podróżujesz z dzieckiem do 5 lat, będziesz w stanie zabrać je na wielbłąda (maksymalnie jedna dodatkowa osoba).
  • Jazda na wielbłądzie nie należy do najszybszych. Warto więc, abyś nie spodziewał się olbrzymich prędkości i galopu. Wielbłądy podróżują raczej powoli, jednak na pewno gwarantują niesamowite emocje.
  • Większość wielbłądów prowadzą Beduini, za sprawą czego możesz zaczerpnąć języka i nieco poznać ich kulturę. Co istotne, niektóre wycieczki zakładają wizytę w ich wiosce, która na pewno dodatkowo je urozmaica.
  • Wyprawa na wielbłądach bez problemu może wypełnić Ci cały dzień. Choć zostaniesz odebrany spod swojego hotelu w mieście, sama w sobie zazwyczaj rozpocznie się w miejscu docelowym, na które będziesz musiał zostać przewieziony. Profesjonalni organizatorzy nie tylko odbiorą Cię z miejsca zakwaterowania, ale i odwiozą Cię na nie po zakończonej wycieczce. Właśnie dlatego lepiej jest postawić na usługi kogoś, kto cieszy się odpowiednim zaufaniem ze strony miejscowych oraz turystów, którzy byli już w Egipcie.

Ile kosztują wyprawy na wielbłądach z Sharm el Sheikh?

W Sharm el Sheikh można zdecydować się na dwa różne rodzaje wyprawy na wielbłądach. Ta pierwsza zakłada samą jazdę na zwierzęciu. W tym przypadku czas jej trwania wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, a całość kosztuje około 26 € od osoby (mniej więcej 130 złotych). Znacznie lepszą, również finansowo, opcją jest skorzystanie z pełniejszej wycieczki – najlepiej z tak zwanego „desert safari”. Zwykle jest ono dostępne w wersji z przewodnikiem posługującym się jednym z aż czterech różnych języków i zawiera w sobie nie tylko przejażdżkę na wielbłądach (tam, gdzie teren nie pozwala na jazdę czymkolwiek innym), ale też jazdę na quadzie (w tych warunkach to prawdziwa bomba!), ale też kolację w restauracji. Czas trwania takiej wycieczki to około 5 godzin, a koszt – niecałe 200 złotych. Taki pakiet to gwarant świetnego spędzenia czasu oraz oczywiście skorzystania z wszystkiego tego, co Egipt ma do zaoferowania turystów i z czym jest on kojarzony.

Podsumowanie

Wyprawy na wielbłądach z Sharm el Sheikh stanowią jedną z najlepszych atrakcji tegoż miasta i coś, z czego słynie ono na całym świecie. Nie zdecydować się na nie będąc w tym miejscu to jak pozbawiać się niezapomnianych wrażeń, których można doświadczyć wyłącznie tutaj. Jeśli więc chcesz przeżyć prawdziwie egipską przygodę i mieć o czym opowiadać po powrocie z Egiptu, a jednocześnie zwiedzić obszary niedostępne dla stopy przeciętnego człowieka, koniecznie się na taką zdecyduj. Zwłaszcza że ona sama nie wymaga wielkich przygotowań. Jest też oferowana w bardzo przystępnej cenie.

Sprawdź również wpis o wycieczce na Górę Synaj z Sharm el Sheikh!

Autor: Paweł Ryszka

Poprzedni

TOP 10 najwyżej ocenianych ośrodków wypoczynkowych w Sharm el Sheikh

Delfinarium w Sharm El Sheikh – Pływanie z delfinami

Następny

Dodaj komentarz