Wycieczki quadami po pustyni Sharm el Sheikh.

, Tagi , , , , ,

Quad, jest pojazdem czterokołowym, który ostatnimi czasy stał się bardzo popularny. Szczególnie dla osób, które uwielbiają sporty motorowe oraz związaną z nimi rekreację. Wycieczki quadami, jakie chcemy zaproponować to wycieczki terenowe po piaskach pustyni Sharm el Sheikh. Zostawmy, na chwilę quady na boku i sprawdźmy, dlaczego pustynia Sharm el Sheikh, jest miejscem, w które koniecznie powinniśmy się udać. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Najważniejsze miejsca w Sharm el Sheikh

Co łączy się z tym miejscem i co sprawia, że może się ono okazać dla nas, zupełnie wyjątkowe? By łatwiej nam było zapamiętać, wybierzmy drogę szybkich skojarzeń nazw. Pustynia Sharm el Sheikh to także:

 1. Egipt,
 2. półwysep Synaj,
 3. Riwiera Morza Czerwonego,
 4. Park Narodowy Świętej Katarzyny,
 5. Rezerwat Nabk,
 6. oraz park narodowy Ras Muhammad.

Jeśli te nazwy, połączymy w swojej głowie z nazwą pustynią Sharm el Sheikh, nie mam mowy, żebyśmy pomylili się na mapie. Tym bardziej, jeśli mamy zamiar poruszać się quadem. Orientacja w przestrzeni, jest priorytetem każdego doświadczonego podróżnika. Po prostu, musimy znać najważniejsze miejsca naszej wycieczki, by dobrze móc orientować się w terenie. Nikt przecież z nas nie chciałby się zgubić na pustyni Sharm el Sheikh lub w innym miejscu, które odwiedza po raz pierwszy w swoim życiu. 

Mapa pustyni i obszaru poruszania się quadem.

Ta rada, by zapamiętać przed wyjazdem, najważniejsze nazwy kraju czy też miasta, do jakiego się udajemy, sprawdza się zawsze. To coś, jak stary, marynarski zwyczaj, każący żeglarzom, odczytywać kierunek rejsu z nieba pełnego gwiazd. Czy wiedzieliście o tym, że niektórzy marynarze do dziś dnia, potrafią odczytywać mapę nieba?   

Kolejnym krokiem, jest zlokalizowanie głównych miejsc, związanych z pustynią na internetowej mapie. Gdy zapamiętaliśmy już najważniejsze miejsca i dokładnie przyjrzeliśmy się mapie, możemy pakować bagaże. Zatem czas wyruszyć w drogę na pustynię! 

Pustynia i miasto Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh, czyli dokładnie tłumacząc na język egipski – Zatoka Starca, jest nazwą, nie tylko określającą znajdującą się na tym obszarze pustynię, ale przede wszystkim dotyczy miasta-kurortu, zlokalizowanego w Egipcie. Czy można się po czymś takim poruszać quadem? Raczej nie dalibyśmy rady, ponieważ miejscowość wypoczynkowa Sharm el Sheikh, jest dosyć gęsto zabudowana. Zamieszkuje ją około 38 tys. mieszkańców. Jednak główne ulice są tak proste, że można odnieść wrażenie, że ich architekci, projektowali miasto „pod samą linijkę”. Poruszanie się quadem w obszarze zabudowanym miasta Sharm el Sheikh, nie jest rzeczą niespotykaną. W mieście, swoją działalność prowadzi ponad 500 hoteli, z czego 88% to obiekty najwyższej klasy, mogące przyciągnąć uwagę swoich gości, najwyższym, pięciogwiazdkowym odznaczeniem w branży hotelarskiej. 

Wycieczka przez pustynię bez GPS

Hałas i gwar w tym państwie, nie są niczym nadzwyczajnym. Dlatego, nasz quad, może przemknąć ulicami Sharm el Sheikh, nie zwracają specjalnie, niczyjej uwagi. Egipcjanie, zdążyli się już dość dawno temu, przyzwyczaić do obecności turystów i osób, które składają częste wizyty w kraju piramid. Można powiedzieć, że turystyka w Egipcie, trwa wciąż nieprzerwanie od 2000 lat.

W mieście Sharm el Sheikh działają wypożyczalnie quadów, które oddadzą nam posiadany przez siebie sprzęt, do określonej i przewidzianej przez regulamin, tymczasowej dyspozycji.

Zwyczaj barkshishu w Egipcie – negocjacje i targi o cenę.

Przy okazji wypożyczenia pojazdu, warto pamiętać o tzw. bakshishu. Jest to stary, egipski zwyczaj, który pozwala dwóm stronom, obojętnie jakiej transakcji sprzedażowej, na podjęcie próby targu. Oznacza to, że nawet gdy kupujemy pomidora w warzywniaku, możemy negocjować ze sprzedawcą, jego cenę. Egipcjanie, uważają, że gdy przy zakupie nie dochodzi do bakshishu, to czekać ich może, pech lub nieszczęście w najbliżej przyszłości. Do próby negocjacji ceny, najlepiej jest wybrać osobę starszą, co daje gwarancję, że nie spotkamy się ze złym zrozumieniem z jej strony. Niestety nie wszyscy, mogą pamiętać o tym, czym są dobre i jednocześnie skuteczne oraz sprawdzone, tradycyjne zwyczaje. 

Infrastruktura i specyfika Sharm el Sheikh

Wracając do naszej wycieczki. Poruszanie się quadem po Sharm el Sheikh, nie jest objęte zakazem ani związane z naruszeniem przez nas przepisów prawa. Dokąd możemy się zatem udać? Przemieszczając się quadem, możemy zwiedzić miasto oraz jego ciekawe dzielnice. Kurort, złożony jest z kompleksów komfortowych willi, otoczonych parkami zieleni, basenami i pełnymi barwnych kolorów, ogrodami. Nieopodal budynków, znajdują się restauracje i nowoczesne sklepy. Miasto posiada tak duże zasoby finansowe, że jego infrastruktura zmienia się oraz rozrasta z każdy rokiem. Te zmiany są dostrzegalne, szczególnie dla stałych mieszkańców miasta. 

Dzielnice Sharm el Sheikh, to teren podzielony pomiędzy centrum Szarm al-Maja, a turystyczno-rozrywkową Na’ama Bay. Cały obszar pustyni, objętej granicami Sharm el Sheikh, wynosi około 43 km2. Miejsce to, jest zupełnie wyjątkowe, na mapie całego obszaru, współczesnego świata. Przeglądając informacje na jego temat, można odnieść wrażenie, że jest ich tak ogromna ilość, że przekazanie ich wszystkich państwu w jednym tylko wpisie, graniczyć mogłoby z cudem. Półwysep Synaj, to historyczny, ale i również współcześnie, prężnie funkcjonujący kolos. Centrum biznesu, rozrywki oraz luksusowego wypoczynku, w którym życie tętni od rana do nocy, niczym przesypujący się w klepsydrze piach pustyni Sharm el Sheikh. 

Co mamy zapewnione podczas zorganizowanej wycieczki quadami?

Wycieczki quadami oferowane są praktycznie w każdym resorcie. I jest to na pewno bezpieczniejsza forma zwiedzania niż wypożyczenie quadu na własną rękę. Głównie dlatego, że jesteśmy pod opieką przewodnika, który pokaże najlepsze miejsca w okolicy. Czego można się spodziewać po wykupieniu wycieczki?

 • w cenie jest zapewniony odbiór z hotelu
 • opieka przewodnika m.in. anglojęzycznego
 • kask
 • woda i napoje często są wliczone w cenę
 • często oferowana jest również kolacja
 • w zależności od wybranej wycieczki quadami dodatkowymi atrakcjami mogą być – przejażdżka wielbłądem, postój w osadzie Beduinów, zwiedzanie jaskiń
 • postoje w ciekawych punktach jak np. Echo Caves i Trying Voice Echo

Należy zabrać ze sobą okulary ochronne, które zapewnią ochronę przed piaskiem. Warto również mieć ze sobą chustę, która ochroni kark i twarz przed słońcem i piaskiem. Ubrania i buty powinny być wygodne i nie powinny krępować ruchów. Nie zaleca się wykupienia wycieczki osobom z ograniczeniami ruchowymi, kobietom w ciąży oraz dzieciom poniżej lat 3.

Poprzedni

Zwiedzanie Kolorowego Kanionu i Blue Hole – jak samodzielnie zroganizować wycieczkę?

Najlepsze hotele w Sharm el Sheikh przy plaży – lista

Następny

Dodaj komentarz