Wspinaczki na szczyty górskie z Sharm el Sheikh – co warto wiedzieć?

Tagi , , , , , ,

Sharm el Sheikh jest jednym z najpopularniejszych kurortów wakacyjnych w Egipcie. Wybierają się tam coraz chętniej turyści nie tylko z Polski, ale także z całej Europy. Sharm el Sheikh słynie ze swoich malowniczych plaż, przepięknych krajobrazów, a także z szeregu dodatkowych atrakcji. Jeśli więc Ty również planujesz tam spędzić swoje niezapomniane wakacje, wówczas musisz wiedzieć, że możesz skorzystać z fakultatywnej wycieczki na Górę Mojżesza. Jest to nie tylko wycieczka o duchowym wydźwięku, ale także sposób na urozmaicenie swojego pobytu w tym kurorcie. Wobec tego, co musisz wiedzieć o wspinaczce na szczyty górskie z Sharm el Sheikh?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wycieczka z Sharm el Sheikh na Górę Synaj

Wspinaczki na szczyty górskie z Sharm el Sheikh mogą wydawać Ci się nieco nietypową atrakcją. Kurort ten kojarzony jest raczej z plażami i błogim lenistwem. Jednak około 250 kilometrów od Sharm el Sheikh znajduje się słynna Góra Mojżesza, która jest docelowym miejscem dla wielu pielgrzymów. Nawet jeśli nie zaliczasz się do ich grona, to taka wspinaczka górska w Egipcie może być dla Ciebie fenomenalnym doświadczeniem. Co jednak powinieneś wiedzieć w pierwszej kolejności? Wycieczka/wspinaczka na szczyty górskie z Sharm el Sheikh zawsze odbywa się w sposób zorganizowany.

Możliwość zdobycia Góry Mojżesza dają Ci biura podróży, które przygotowują dla Ciebie i pozostałych turystów cały plan wyjazdu. Musisz także wiedzieć, że sama trasa z Sharm el Sheikh pod Górę Mojżesza będzie trwała około 3 godzin. Przejazd jednak pozwoli Ci na podziwianie niesamowitych widoków, gdyż odbywa się on wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego. Będziesz mógł więc podziwiać takie miasta jak Dahab czy Nuweiba. Pamiętaj o tym, że taką wycieczkę możesz zarezerwować zarówno przed przyjazdem jak i bezpośrednio po nim. Na miejscu będziesz mógł znaleźć wiele biur podróży, które chętnie Ci taką atrakcję zaoferują.

Wspinaczka na Górę Mojżesza z Sharm el Sheikh – plan wycieczki

Plan wycieczki na Górę Mojżesza z Sharm el Sheikh praktycznie za każdym razem jest bardzo podobny. Autokar umówionego wcześniej biura podróży przyjeżdża pod wyznaczony hotel około godziny 20:00. Następnie, wraz z innymi turystami wyruszycie w niezapomnianą podróż na Górę Mojżesza, a w planach jest także uwzględnione zwiedzanie słynnego klasztoru św. Katarzyny. Możesz się zastanawiać, dlaczego wycieczka ta odbywa się porą nocną? Faktem jest, że dotrzesz pod Górę Mojżesza około godziny 23:00. Otóż na samym szczycie będziesz musiał poczekać nieco na niesamowity wschód słońca. Jest to prawdopodobnie najpiękniejsze zwieńczenie całej wyprawy. Niemniej jednak od momentu wyjazdu z Sharm el Sheikh będziesz kierować się na północ, cały czas obserwując malownicze wybrzeże Morza Czerwonego.

W momencie, kiedy dojedziesz już do klasztoru św. Katarzyny, rozpoczyna się najbardziej ekscytujący punkt Twojej wycieczki. Wraz z doświadczonym przewodnikiem oraz innymi turystami, zaczniesz wspinać się na Górę Mojżesza. Nawet jeśli obawiasz się o swoje przygotowanie kondycyjne, to możesz być całkowicie spokojny. Podczas wspinaczki są zazwyczaj przewidziane dwie przerwy na zregenerowanie energii. Po przybyciu na sam szczyt Góry Synaj będziesz musiał chwilę poczekać na wspomniany już wschód słońca. Możesz więc podziwiać panoramiczne i niezapomniane widoki Góry Synaj. Po krótkiej przerwie, zaczniesz kierować się wraz z przewodnikiem do klasztoru św. Katarzyny. W momencie kiedy od niego dotrzesz, czeka na Ciebie smakowite śniadanie.

Plan zwiedzania klasztoru św. Katarzyny 

Klasztor św. Katarzyny również jest głównym punktem Twojej wycieczki z Sharm el Sheikh. Przywita Cię tam smakowite śniadanie, a następnie możesz rozpocząć zwiedzanie wraz z przewodnikiem. Pokaże Ci on wszystkie, najważniejsze świątynie, jakie się w nim znajdują, a także przedstawi Ci historię całego klasztoru. Oczywiście zabierz ze sobą naładowany smartfon lub aparat, gdyż będziesz miał także czas na wykonanie pamiątkowych zdjęć. Zwiedzanie klasztoru będzie dla Ciebie również szansą na to, byś sam zobaczył złożone w nim relikwie świętej Katarzyny, Płonący Krzew, a także rozległy cmentarz, który się tam znajduje. Zwiedzając wnętrze klasztoru, zwróć szczególną uwagę na obecne w nim mozaiki, na pewno na długo zapadną Ci one w pamięć. Po zakończonym zwiedzaniu będziesz mógł udać się ponownie do autokaru, a następnie zostaniesz odwieziony do swojego hotelu w Sharm el Sheikh.

Wspinaczka na Górę Synaj z Sharm el Sheikh – co musisz ze sobą zabrać?

Przygotowując się do wyjazdu na Górę Mojżesza z Sharm el Sheikh musisz pamiętać o tym, by zabrać ze sobą kilka, niezbędnych rzeczy. Co do zasady, cena takiej wycieczki obejmuje:

  • jedno śniadanie – we wspomnianym już klasztorze św. Katarzyny;
  • przejazd z Sharm el Sheikh na Górę Mojżesza oraz powrót;
  • zwiedzanie w towarzystwie doświadczonego przewodnika.

Wobec tego, koniecznie nie zapomnij o zabraniu ze sobą dodatkowych przekąsek oraz napojów. Przydadzą Ci się one szczególnie w czasie przerw podczas wspinaczki na Górę Mojżesza. Zabierz ze sobą termos czy pudełko na posiłek, które z pewnością Ci się przyda. Dodatkowo musisz pamiętać o zabraniu ze sobą odpowiednich ubrań. W Sharm el Sheikh z pewnością nie będziesz narzekał na brak słońca, jednak na szczycie Góry Mojżesza może być już nieco chłodniej.

Pamiętaj również o odpowiednich butach, gdyż sama wspinaczka nie będzie najłatwiejsza. Dzięki obuwiu zapewnisz sobie nie tylko bezpieczeństwo, ale także znacznie większą wygodę. Finalnie musisz także posiadać ze sobą paszport lub dowód osobisty. Tak wyposażony będziesz mógł, wraz z innymi turystami, wyruszyć na niezapomnianą wspinaczkę. Im lepiej się do takiej wycieczki przygotujesz, tym będzie ona dla Ciebie przyjemniejsza. Nie zapomnij o zabraniu również telefonu, powerbanka lub aparatu. Widoki, które będziesz mógł podziwiać, z pewnością zasługują na to, byś skrupulatnie uwiecznił je w swoim obiektywie i cieszył się wyjątkową pamiątką.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

TOP 17 atrakcji w Sharm el Sheikh, ranking

Meczet Al Mustafa – zwiedzanie największej świątyni islamskiej w Sharm el Sheikh

Następny

Dodaj komentarz