Wiosna w Sharm el Sheikh, jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju

Tagi , , , , , ,

Sharm el Sheikh to jeden z najpopularniejszych kurortów turystycznych w Egipcie. Co roku, szczególnie w sezonie letnim, wybierają się tam turyści z Polski, a także z innych krajów Europy i świata. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Sharm el Sheikh głównie kojarzy się nam z fenomenalną pogodą i krystalicznie czystymi wodami morskimi. Latem panują tam idealne warunki do plażowania i wypoczynku. Jeśli jednak nie możesz pochwalić się urlopem w sezonie letnim, wówczas możesz z powodzeniem odwiedzić Egipt w sezonie wiosennym. Jakiej pogody możesz się wówczas spodziewać i jak wygląda wiosna w Sharm el Sheikh?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Temperatury i pogoda w Sharm el Sheikh na wiosnę

Sharm el Sheikh znajduje się w sferze klimatu gorącego, pustynnego. Musisz więc wiedzieć, że w kurorcie zimy praktycznie nie występują, zaś słoneczna pogoda dopisuje tam prawie przez cały rok. Sezon wiosenny nie rózni się zbytnio od sezonu letniego, więc temperatury dalej będa wysokie, a Ty będziesz mógł korzystać z morskich kąpieli i możliwości plażowania. Jednak jaka dokładnie pogoda panuje w Sharm el Sheikh w marcu, kwietniu i maju?

Pogoda w Sharm el Sheikh w marcu

Sharm el Sheikh w marcu wyróżnia się piękną i słoneczną pogodą. Tak naprawdę, niezależnie od sezonu, temperatury w kurorcie nigdy nie spadają poniżej 12 stopni. W marcu temperatury w tej części Egiptu utrzymują się na poziomie około 25 stopni w ciągu dnia i około 16 stopni w nocy. Jak wiec widzisz, amplitudy temperatur w kurorcie są dość wysokie. Pamiętaj, że w marcu w Sharm el Sheikh nie występują opady, zaś będziesz mógł cieszyć się 9-ioma godzinami pełnego słońca. 

Pogoda w Sharm el Sheikh w kwietniu

Łatwo możesz się domyślić, że od marca temperatury w Sharm el Sheikh będą jedynie rosły. Kwiecień jest również wyjątkowo ciepłym i słonecznym miesiącem. W dzień temperatury sięgają już nawet 27 stopni Celsjusza, zaś nocą spadają one do 19 stopni Celsjusza. Podobnie jak w poprzedni miesiącu, w kwietniu również nie występują dni deszczowe. Musisz jednak mieć na uwadze to, że dzień staje się dłuższy, a Ty przebywając w Sharm el Sheikh, będziesz mógł korzystać z pełnego słońca przez 10 godzin.

Pogoda w Sharm el Sheikh w maju

Maj w Sharm el Sheikh jest wyjątkowo upalny, na co musisz się odpowiednio przygotować. W tym miesiącu, temperatury w ciągu dnia osiągają zawrotne wartości nawet 30 stopni Celsjusza. Podczas nocy zaś spadają one do około 23 stopni Celsjusza. W maju w Sharm el Sheikh również nie występują opady. Miesiąc ten jest więc wyjątkowo suchy i słoneczny. W ciągu całego dnia występuje aż 11 godzin słonecznych.

Temperatury wody w Sharm el Sheikh na wiosnę 

Sharm el Sheikh jest tak uwielbiany przez turystów głównie ze względu na malownicze plaże i ciepłe, krystalicznie czyste wody morskie. Musisz wiedzieć, że wody u wybrzeży Sharm el Sheikh praktycznie cały czas pozostają wyjątkowo ciepłe i zachęcają do beztroskich kąpieli. Jakich temperatur wody możesz więc oczekiwać w kurorcie w sezonie wiosennym?

Temperatury wody w Sharm el Sheikh w marcu

Marzec jest wyjątkowo ciepłym miesiącem w Sharm el Sheikh, co uwidacznia się także w kontekście temperatur wody. Możesz spodziewać się tego, że zobaczysz niezwykle wielu turystów na plażach, którzy chętnie z tego przywileju korzystają. Temperatury wody u wybrzeży w marcu sięgają nawet 21 stopni Celsjusza. Wobec tego możesz śmiało delektować się kąpielami!

Temperatury wody w Sharm el Sheikh w kwietniu

Kwiecień jest w Sharm el Sheikh miesiącem z jeszcze większą ilością godzin słonecznych. Jak więc łatwo możesz się domyślić, nie pozostał to bez wpływu na temperatury wody. Wzrastają one nawet do 22 stopni Celsjusza. Co więcej, z uwagi na to, że kwiecień jest miesiącem praktycznie bezwietrznym, morze u wybrzeży Sharm el Sheikh jest wyjątkowo spokojne. Stwarza to wręcz idealne warunki do pływania lub uprawiania różnorodnych sportów wodnych.

Temperatury wody w Sharm el Sheikh w maju

Jeśli planujesz pobyt w Sharm el Sheikh w maju, wówczas możesz oczekiwać jeszcze wyższych temperatur wody. Zwykle utrzymują się one na poziomie około 25 stopni C. Są to wręcz perfekcyjne warunki do tego, by schłodzić się po całym dniu opalania. Podobnie jak w kwietniu, w maju również możesz oczekiwać świetnych warunków do uprawiania sportów wodnych. 

Czy warto jechać do Sharm el Sheikh na wiosnę?

Sharm el Sheikh w sezonie wiosennym może być dla Ciebie wręcz idealnym rozwiązaniem. Pamiętaj, że zdecydowana większość turystów wybiera się tam w sezonie letnim, a wówczas plaże stają się wyjątkowo tłoczne. W sezonie wiosennym w Sharm el Sheikh jest dość spokojnie, a wszyscy dopiero przygotowują się na kolejny, sezonowy napływ turystów. Można wtedy zobaczyć miasto i zabytki, a także wybrać się na zwiedzanie Parku Narodowego Ras Muhammad. Wybierając się do Sharm el Sheikh na wiosnę, będziesz mógł również skorzystać ze znacznie niższych cen biletów lotniczych oraz niższych cen hoteli. Jeśli więc zależy Ci na tym, by spędzić spokojny urlop, a także cieszyć się wyjątkowo dobrą – a nie upalną – pogodą, wówczas wyjazd do Sharm el Sheikh na wiosnę z pewnością nie zawiedzie Twoich oczekiwań.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Najlepsze centra nurkowe w Sharm el Sheikh

Życie nocne w Sharm el Sheikh – bary, restauracje, dyskoteki

Następny

Dodaj komentarz