TOP 5 najlepszych parków wodnych w Sharm el Sheikh

Tagi , , , , ,

Z uwagi na bycie nastawioną na turystykę miejscowością, Sharm el Sheikh stara się wykorzystać swój potencjał pod tym względem na wiele różnych sposobów. Jedną z rzeczy, na polu których zdecydowanie się wyróżnia są liczne aqua parki, jakie można znaleźć w jej obrębie. Wybór pod ich względem masz naprawdę ogromny, dzięki czemu praktycznie każdego dnia pobytu możesz spędzić czas w innym parku wodnym. Które z nich jednak najbardziej zasługują na Twoją uwagę? Które proponują Ci najwięcej atrakcji? Czytaj dalej, bo w naszym dzisiejszym zestawieniu przedstawimy Ci pięć tych wyraźnie najlepszych.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

1. Aqua Blu Resort

Zdecydowanie najpopularniejszym, a zarazem najlepszym parkiem wodnym w całym Sharm el Sheikh jest Aqua Blu Resort. Zlokalizowany jest w południowej części miasta. Rzuca się w oczy swoją rozległością i potrafi zachwycić bogactwem atrakcji. W jego obrębie znajdziesz między innymi latającą łódź i olbrzymi basen z falami tsunami. Są tam aż 32 różne zjeżdżalnie oraz trzy baseny przeznaczone dla najmłodszych. Poza tym wszystkim w obrębie tego obiektu znajduje się sporo wodnych placów zabaw, rzeczka do bardziej spokojnego pływania oraz dziewięć większych basenów, przeznaczonych do swobodnego korzystania z wody. Całość oczywiście z wieloma strefami relaksu, wygodnymi leżakami pod parasolem oraz bogatą ofertą żywieniową. Aqua Blu Resort z tych wszystkich powodów może stanowić wybór numer jeden w kontekście aqua parków. To miejsce, w którym z powodzeniem można spędzić cały dzień (a nawet i znacznie więcej).

2. Pickalbatros Aqua Park Resort

Pickalbatros Aqua Park Resort to tak właściwie wielki kompleks, który powstał z myślą o obsłudze klientów korzystających z oferty „all inclusive”. Jego główną i najbardziej charakterystyczną atrakcją jest park wodny z wieloma zjeżdżalniami oraz gorącymi źródłami, jak również specjalną strefą dla dzieci. Proponuje również aż 236 klimatyzowanych pokoi oraz mnóstwo atrakcji niezwiązanych bezpośrednio z wodą. Jej wielbicieli z całą pewnością zadowolą jednak aż 22 odkryte baseny! Lokalizacja jest odpowiednio daleka od centrum (a przez to i ustronna), ale jednocześnie na tyle bliska, by była wygodna. Park ten znajdziesz w południowej części miasta. Całość liczy sobie aż 133905 metrów kwadratowych powierzchni. Znalazło się tam miejsce dla 60 zjeżdżalni wodnych, dużo wodnych placów zabaw, ale i kawiarenek, restauracji oraz atrakcji przyjaznym dzieciom (wymaga się obecności rodzica nadzorującego ich zabawę). Ten aqua park szczyci się mianem największego na całym Środkowym Wschodzie i z całą pewnością potrafi zaimponować.

3. Pacha Sharm el Sheikh

Jeden z najlepszych aquaparków w mieście, daje Ci pewność co do zróżnicowanych atrakcji i świetnego usytuowania. Znajduje się on w niedalekiej odległości od centrum miasta i pozwala Ci skorzystać z aż 38 różnych zjeżdżalni oraz widowiskowej maszyny do tworzenia fal. Jest idealna dla osób lubiących adrenalinę. Te właśnie osoby skorzystają również z tutejszych Twisterów, ale też wielu innych odznaczających się ekstremalną szybkością przejażdżek. W obrębie tego obiektu coś dla siebie znajdą jednak nie tylko dorośli. W tym aqua parku bowiem znajduje się również bardzo rozległa strefa dla dzieci z bardzo charakterystyczną zjeżdżalnią delfina na czele. Sam aquapark zlokalizowany jest na terenie olbrzymiego kompleksu hotelowego. Sprawia to, że w okolicy znajduje się też wiele restauracji (również fast-foodów).

4. Coral Sea Water World

Przepiękny obiekt, w samym centrum którego znajduje się bardzo pojemny basen z trzema gwarantującymi olbrzymie emocje zjeżdżalniami. Aquapark ten stanowi (jak to często bywa), część obiektu hotelowego, który zdecydowanie przykuwa oko i uchodzi za jeden z najlepszych w całym mieście. Ten aquapark to naprawdę dużo świetnych atrakcji, w tym bowl slide, boomerang, sztuczna fala, leniwa rzeka czy speed slide. Zadbano tutaj również o miniaquapark dla najmłodszych, a także niewielki basen ze zjeżdżalniami dla starszych dzieci. W obrębie tego aquaparku można też spróbować swoich sił w windsurfingu, nurkowaniu, jeździe na nartach wodnych oraz kajakarstwie. Z całą pewnością jest to jedno z tych miejsc, które uchodzą za bardziej ekskluzywne, ale też po prostu godne uwagi. Również ze względu na lokalizację, bezpośrednio przy piaszczystej plaży z łagodnym zejściem do wody.

5. Cleo Park

Nasze zestawienie zamyka Cleo Park, zlokalizowany niedaleko na południe od centrum miasta i z całą pewnością oferujący całe mnóstwo niezapomnianych przeżyć. Do dyspozycji odwiedzających oddał on wiele różnych zjeżdżalni, basenów ze sztuczną falą, atrakcje pokroju leniwej rzeki oraz bardziej ekstremalne trasy dla spragnionych wrażeń osób. To zresztą z tych ostatnich zasłynął najbardziej. Na miejscu znajdziesz również strefę dla dzieci, a wygodne usytuowanie wielu toalet i restauracji tylko umili Twój pobyt w tym właśnie miejscu. Jest to obiekt stosunkowo mały, jednak w sezonie z całą pewnością stanowiący miłą alternatywę dla tych znacznie bardziej popularnych (i obleganych).

Podsumowanie

Sharm el Sheikh to miasto, które bazuje na turystyce typowo wodnej. Z uwagi na lokalizację, ale też swój nietypowy charakter, z całą pewnością nie zawiedzie Cię w kontekście aquaparków. Choć w naszym zestawieniu staraliśmy się obiektywnie wybrać te najlepsze, wybór któregoś z nich z całą pewnością powinieneś uzależnić od swoich własnych preferencji, oczekiwań, ale tez przede wszystkim budżetu. Trzeba bowiem powiedzieć, że pomiędzy wszystkimi tego typu obiektami praktycznie zawsze istnieje spory rozstrzał cenowy.

Zanim więc w ogóle wybierzesz się do Egiptu, wybierz opcję idealną dla siebie. Wiele spośród aquaparków jest dostępne w ramach kompleksów hotelarskich. Sprawdź nasz ranking TOP 10 najlepszych hoteli z aquaparkami w Sharm el Sheikh! Korzystając z noclegów, zapłacisz za nie znacznie mniej (albo też wcale). Pamiętaj – odwiedzając Sharm el Sheikh wręcz musisz spróbować co najmniej kilku tutejszych atrakcji wodnych. To niepisana zasada, której jednak w mieście tym z całą pewnością będzie Ci się łatwo podporządkować.

Autor: Paweł Ryszka

Poprzedni

Najpopularniejsze kurorty wakacyjne w Egipcie

Czy w Sharm El Sheikh jest bezpiecznie? Na co zwracać uwagę?

Następny

Dodaj komentarz