Rejs łodzią do Ras Muhammad z opcją nurkowania – jak zorganizować wyjazd?

Tagi , , , , ,

Egipt to obecnie jedna z najpopularniejszych destynacji turystycznych, jeśli chodzi o podróżnych z naszego kraju. Na uwagę jednak zasługuje sam fakt tego, że znajduje się tam jeden z najbardziej wyjątkowych parków narodowych na świecie. Mowa tu o Parku Narodowym Ras Muhammad, który znajduje się na południowym wybrzeżu Morza Czerwonego w Egipcie. Podróżni przebywający w kurorcie Sharm El Shekih mogą zdecydować się więc na rejs łodzią do Ras Mukammad, a dodatkowo skorzystać z opcji nurkowania. Jednak jak taką wycieczkę można zorganizować i jak się do niej przygotować?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wycieczka do Ras Muhammad z Sharm El Sheikh – jak ją zorganizować?

Sharm El Sheikh to jeden z najpopularniejszych kurortów w Egipcie, nad brzegiem Morza Czerwonego. Podróżni, którzy tam przebywają, mogą zdecydować się jednak na to, by nieco urozmaicić swoje wakacje. Pomoże im w tym zorganizowanie wycieczki do parku narodowego Ras Muhammad i zanurkowanie w podwodnym świecie Morza Czerwonego. Jak taką wycieczkę można zorganizować? Najlepiej w tym celu skorzystać z pomocy biura podróży. Wówczas możemy liczyć na:

  • zorganizowanie przejazdu do bram Parku Narodowego Ras Muhammad i zorganizowanie całego rejsu łodzią;
  • zaplanowanie nurkowania pomiędzy rafami koralowymi w Ras Muhammad z doświadczonym instruktorem;
  • można nawet zdecydować się na skorzystanie z opcji nurkowania nocnego.

Dzięki świetnie zorganizowanym wycieczkom turyści będą mogli spokojnie zanurzyć się w krystalicznych wodach Morza Czerwonego i podziwiać tysiące gatunków ryb i morskich stworzeń. Cała wycieczka będzie dla nich zaplanowana od samego początku do końca. Nie będą się oni musieli obawiać o to, że pominą jakąkolwiek atrakcje podczas zwiedzania Parku Narodowego Ras Muhammad.

Jak przebiega wycieczka  z Sharm el Sheikh do Parku Narodowego Ras Muhammad?

Biuro podróży gwarantuje odbiór z wyznaczonego hotelu w Sharm el Sheikh i zorganizowany transport do bram Parku Narodowego Ras Muhammad. Na miejscu na podróżnych będzie już czekał kapitan, który zabierze ich w rejs po krystalicznie czystych wodach Morza Czerwonego. Kolejno podróżni przejdą pod opiekę przewodników nurkowych. Wówczas zostanie im przedstawiony cały plan nurkowania oraz zasady bezpieczeństwa, których powinni się oni trzymać podczas całej podwodnej przygody.

Całodniowa wycieczka daje nam możliwość zanurkowania w Morzu Czerwonym aż dwa razy. Każda sesja nurkowania trwa od 30 do 45 minut. Są to różnorodne miejsca, które są atrakcyjne i jedocześnie bezpieczne, by podziwiać podwodny ekosystem. Turyści cały czas płyną za przewodnikiem i mogą doświadczać magii podwodnego życia u wybrzeże Egiptu. Na pokładzie można skorzystać z bufetu i zjeść solidny, by przygotować się na kolejne zanurzenie w Morzu Czerwonym. Warto jednak pamiętać o tym, że ta forma atrakcji nie jest odpowiednia dla kobiet w ciąży.

Dodatkowo w ofertach biur podróży zwykle w cenie wycieczki znajduje się również:

  • dowóz do hotelu w Sharm el Sheikh;
  • pasy balastowe i około 12 litrowe zbiorniki z tlenem;
  • napoje i przekąski.

Turyści będą jednak musieli we własnym zakresie uiścić opłatę za wstęp do Parku Narodowego Ras Muhammad. Jeśli nie posiadają oni własnego sprzętu do nurkowania, to również będą oni musieli go wypożyczyć we własnym zakresie, co możliwe jest już na miejscu.

Porady i wskazówki dla turystów wybierających się na rejs łodzią i nurkowanie w Parku Narodowym Ras Muhammad

Park Narodowy Ras Muhammad jest symbolem i dumą Egiptu. Nic więc dziwnego, że podróżni coraz chętniej decydują się na to, by zaplanować tam rejs łodzią. Znajdziemy tam nie tylko niesamowitą faunę oraz florę, ale przede wszystkim także i malownicze rafy koralowe. Podróżni powinni więc pamiętać, że:

  • Park Narodowy Ras Muhammad jest czynny codziennie, bez względu na porę roku, najczęściej w godzinach od 7:00 do godziny 16:00
  • opłata za wstęp do Parku Narodowego Ras Muhammad leży po stronie turystów i wynosi ona 10 euro – opłaty dokonuje się na miejscu.
  • opłata za sprzęt do nurkowania to około 20 dolarów egipskich. Sprzęt ten można również wypożyczyć już bezpośrednio na miejscu.

Dodatkowo podróżni muszą pamiętać o tym, że powinni oni zabrać ze sobą niezbędne wyposażenie. Mowa tu chociażby o konieczności posiadania ze sobą paszportu oraz strojów kąpielowych czy też ręczników. Dobrze również mieć ze sobą certyfikat nurkowy oraz dziennik nurkowania. Poza tym nie można zabrać ze sobą na taką wycieczkę pupili czy też dużych bagaży i toreb. Zorganizowane wycieczki z biura podróży są najlepszą z możliwych opcji, by cieszyć się niesamowitą przygodą i możliwością zwiedzenia podwodnego życia w Parku Narodowym Ras Muhammad.

Park ten jest prawdziwym arcydziełem natury. Nurkowanie w krystalicznie czystych wodach Morza Czerwonego zagwarantuje moc przeżyć i doświadczeń, których nie będzie można zapomnieć do końca życia. Odpowiednie przygotowanie się do rejsu łodzią i nurkowania w Morzu Czerwonym sprawi, że taka wycieczka będzie jeszcze przyjemniejsza i przebiegnie bez większych utrudnień. Park Narodowy Ras Muhammad zaprasza więc na zapoznanie się z jego podwodnym ekosystemem.

Poprzedni

Rafy koralowe – szlakami najpiękniejszych raf w Sharm el Sheikh

Wycieczka z Sharm el Sheikh do Kairu wraz ze zwiedzaniem Piramid

Następny

Dodaj komentarz