Pogoda i temperatura w Sharm el Sheikh w ciągu roku

Tagi , , , , , , ,

Egipt jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów turystycznych na świecie. Nie ma się jednak temu co dziwić, gdyż niemal wszystkie dni w ciągu roku są tam słoneczne. Jako Polacy na nadmiar słońca narzekać niestety nie możemy. Nie oznacza to jednak, że większość z nas wybiera podróż w tamte rejony tylko i wyłącznie w szczycie sezonu, gdyż wówczas może być tam po prostu za gorąco. Jak przedstawiają się zatem temperatury powietrza w przeciągu roku w Egipcie i jaka jest temperatura wody? Jaka będzie średnia temperatura w Sharm el Sheikh podczas twojego wyjazdu?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Temperatury powietrza w Egipcie latem

Jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości w Egipcie jest Sharm el Sheikh. To azjatycki kurort, położony nad Morzem Czerwonym, mogący poszczycić się wysokiej jakości bazą hotelową. Można tam spędzać czas, zarówno odpoczywając nad hotelowym basenem, jak również nurkować czy też łowić ryby. Kiedy jednak najlepiej jechać, żeby temperatura powietrza i wody była dla nas najkorzystniejsza?

Najcieplejszymi miesiącami są oczywiście: czerwiec, lipiec oraz sierpień. Zarówno jeżeli chodzi o temperaturę w ciągu dnia, jak również jeżeli weźmie się pod uwagę temperaturę nocną. Wskazuje się, że najwyższa średnia temperatura w całym roku przypada na środek lata, a mianowicie na sierpień. To aż 33 stopnie Celsjusza, ale prawie równie ciepło jest w lipcu – 32 stopnie. Do gorących miesięcy należy też wspomniany wyżej czerwiec oraz wrzesień. Wówczas odnotowuje się wysokie temperatury rzędu 31 stopni Celsjusza. 

Jeżeli zaś chodzi o temperaturę wody, to w czerwcu wynosi ona 24 stopnie, w lipcu 26 stopni Celsjusza, w sierpniu 27 stopni Celsjusza oraz we wrześniu 26 stopni Celsjusza. Jak można zatem zauważyć, różnica między temperaturą powietrza a temperaturą wody nie jest znacząca. Różnica ta oscyluje od 5 do 7 stopni, w zależności oczywiście od danego miesiąca. Warto tutaj również dodać, że w czerwcu i lipcu mamy aż 14 godzin słonecznych, w sierpniu 13 godzin, a we wrześniu 12 godzin.

Także, jeżeli ktoś jest miłośnikiem bardzo wysokich temperatur i raczej woli wyjazdy w szczycie sezonu turystycznego, kiedy to ciepło jest najintensywniejsze, to są to miesiące jak najbardziej odpowiednie na tego typu eskapady.

Temperatury w Sharm el Sheikh późną zimą i wiosną

Nie zawsze jednak nawet te najwyższe temperatury są w stanie przekonać turystów do przyjechania do Egiptu w szczycie sezonu. Jest znaczna rzesza osób, która zdecydowanie bardziej woli mniejsze tłumy oraz oczywiście łagodniejszą pogodę. Wtedy łatwiej i przyjemniej jest coś zwiedzić, a człowiek nie męczy się po zrobieniu kilku kroków.

Doskonałym terminem wyjazdu dla tego typu osób są na pewno miesiące, nienależące do szczytu sezonu turystycznego. To wiosenny marzec, kwiecień oraz maj, przy czym temperatury powietrza w maju oscylują w granicach 29 stopni Celsjusza (14 godzin słonecznych) i dla niektórych osób może tu już być też za gorąco.

Jeżeli jednak chodzi o marzec, to wtedy natrafimy na przyjemne 21 stopni (12 godzin słonecznych). W kwietniu na 25 stopni i 13 godzin słonecznych. Biorąc pod uwagę temperaturę wody, to w marcu wynosi ona tyle, co temperatura powietrza, bo 21 stopni. W kwietniu tylko 1 stopień więcej – 22 stopnie, a w maju 23 stopnie.

Późna jesień w Egipcie – przedłużenie lata

Jeżeli trudno nam się pogodzić z tym, że lato dobiegło końca to może warto pomyśleć o jego przedłużeniu i tym samym wybraniu się do Egiptu późną jesienią?

Jak wiadomo, ilość słońca w Polsce jesienią jest bardzo niska. Po długich letnich wieczorach oraz przyjemnych porankach trudno przyzwyczaić się tak od razu do tego stanu rzeczy. Wybranie się wówczas do Egiptu może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wciąż jest bowiem ciepło, ale nie jest to upał nie do wytrzymania. Jak przedstawiają się dane temperaturowe w październiku oraz listopadzie?

Temperatura powietrza w październiku w Sharm el Sheikh to bardzo ciepłe 27 stopni, a temperatura wody to wówczas 19 stopni. W listopadzie wciąż przyjemne 22 stopnie Celsjusza (z temperaturą wody, wynoszącą 15 stopni). Należy mieć na uwadze, że w listopadzie liczba godzin słonecznych jest już odrobinę niższa i wynosi 10, a nie każdemu będzie to oczywiście odpowiadało. Sprawdź nasz wpis, w którym dokładnie opisaliśmy, jak wygląda jesień w Egipcie!

Kiedy warto jechać do Sharm el Sheikh?

Jak widzimy, każdy okres w ciągu roku przedstawia się nieco inaczej, ale też każdy ma swoje plusy i minusy. Tak naprawdę wszystko będzie związane z indywidualnymi preferencjami podróżujących. Należy ponadto pamiętać, że to jak będziemy odczuwać daną temperaturę, będzie zależało chociażby od ciśnienia czy też wilgotności powietrza. W miesiącach wiosennych jest nieco niższa niż w tych letnich i jesiennych. Nie dla każdego będą to komfortowe warunki do odpoczynku. Pamiętajmy również, że temperatura na termometrze to jedno, ale zazwyczaj ta odczuwalna będzie znacznie wyższa. Z pewnością w miesiącach letnich odczujemy więcej niż przytoczone wcześniej 32 czy też 33 stopnie.

Poprzedni

Plaża Naama Bay w Sharm El Sheikh – jak dojechać, atrakcje

TOP 10 najwyżej ocenianych ośrodków wypoczynkowych w Sharm el Sheikh

Następny

Dodaj komentarz