Plaża Ras Um Sid w Sharm El Sheikh – atrakcje, jak dojechać?

Tagi , , , , , , ,

Egipt położony w północno- wschodniej Afryce to państwo, które co roku przyciąga ogromne grono turystów. Wśród licznych atrakcji, które możemy poznać w tym niezwykle interesującym państwie, na szczególną uwagę zasługuje plaża Ras Um Sid. Czym się charakteryzuje i jak do niej dojechać? Jak wyglądają hotele zlokalizowane w pobliżu słynnej plaży? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Plaża Ras Um Sid i jej charakterystyka

Plaża Ras Um Sid liczy powierzchnię kilku kilometrów. Jej nazwa wywodzi się od złotego koloru piasku i jego wielu ciepłych, przyjaznych odcieni. Popularnie znana jest jako tzw. Złota plaża, co oznacza dosłowne tłumaczenie nazwy. Na plaży Ras Um Sid możemy odnaleźć także charakterystyczny rodzaj piasku- ziarna średniej wielkości momentami swoim wyglądem przypominają malutkie kamyczki. Takie zjawiska na plaży obserwować można na jej zachodnich i wschodnich brzegach. 

Popularne miejsce w Egipcie kryje w sobie wiele, interesujących atrakcji przyrodniczych dla swoich gości- niskie, kamienne klify, osady koralowe czy rafy piaskowca. To tylko kilka najbardziej okazałych żywych „dekoracji” plaży! Na szczególną uwagę zasługuje także niezwykle okazała rafa koralowa znajdująca się w zatoce. Właśnie dla niej w okolicy nurkuje szeroka grupa turystów.

Plaża to miejsce dedykowane zarówno dla par, rodzin z dziećmi, jak i singli. Zapewnia bezpośredni dostęp do morza, perfekcyjne warunki do opalania, jak również możliwość zorganizowania plażowych gier i zabaw. Jest to szczególnie ważne dla najmłodszych wczasowiczów. Plaża jest szeroka, czysta, utrzymana w doskonałej kondycji. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu dla swoich gości, na plaży ustawiono dużą ilość baldachimów, parasoli oraz leżaków. Gwarantują komfortowy wypoczynek, chwilę z książką czy wygodne opalanie. Miejsca do odpoczynku wynajmowane są na określoną przez klienta liczbę godzin. Nie musimy więc obawiać się o brak dostępności różnego rodzaju wyposażenia.

Dlaczego warto wybrać się na plażę Ras Um Sid?

Plaża Ras Um Sid podzielona jest na dwie części poprzez obecność małego, zaokrąglonego, kamiennego przylądka. By móc popływać, ponurkować czy posurfować w Morzu Czerwonym, konieczne będzie zejście małymi schodkami, które wytyczają strefę do aktywności fizycznej. Samo zejście do wody jest bardzo łagodne, na całej plaży znajduje się miękki, przyjazny piasek bez ostrych fragmentów rafy koralowej, przez co plaża jest także miejscem przyjaznym dla dzieci. Morze Czerwone jest przy brzegu niezwykle czyste, a jego cechą charakterystyczną jest też wyjątkowo intensywny kolor szmaragdowy, który zapiera dech w piersiach.

Plaża Ras Um Sid wśród licznych rankingów zajmuje wysokie miejsca. Zajmuje drugie miejsce wśród najpiękniejszych, najlepiej zorganizowanych plaż w całym Egipcie. Uważana jest także za 95 najlepszą plaże w rankingu całego świata. Każdy, kto wybiera się do Egiptu w dostępnych przewodnikach spotyka się z nazwą Ras Um Sid.

Lokalizacja Ras Um Sid

Plaża Ras Um Sid zlokalizowana jest około 3 kilometrów od znanego, lubianego kurortu Sharm El Sheikh. Znajduje się w południowej części półwyspu Synaj.

Współrzędne geograficzne plaży Ras Um Sid beach w Sharm El Sheikh to:

Szerokość: 27°54′56″N,

Długość: 34°19′47″E,

Wysokość nad poziomem morza: 11 m.

Hotele przy plaży Ras Um Sid Beach 

Plaża Ras Um Sid jest zlokalizowana w centralnej części kurortu, w związku z czym możemy też znaleźć wiele hoteli zlokalizowanych wokół niej. Wzdłuż piaszczystej strony plaży ciągnie się okazała promenada. Hotele cechują się podobnym standardem, który panuje w Egipcie. Oczywiście jak w każdym miejscu turystycznym na świecie, możemy odnaleźć hotele o wyższym i niższym poziomie, co wiąże się także z różnicami w cenie.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak hotel Il Mercato, który wyróżnia się standardem na tle innych, konkurencyjnych obiektów. To hotel pięciogwiazdkowy, który umożliwia swoim gościom bezpośrednie zejście na plażę Ras Um Sid. Co więcej, w ofercie hotelu odnaleźć można wycieczkę na plażę koralową, czy wędrówkę wśród raf w szklanym ośmiościanie. To atrakcje, które z całą pewnością pozostaną w pamięci na długi czas. Wśród obiektów hotelowo- gastronomicznych znajdujący się w sąsiedztwie plaży, które zasługują na pozytywne opinie, wymienić należy hotel:

  • Lti-Grand Azure Resort,
  • Seti Sharm Palm Beach Resort,
  • Pałac Iberotel (obiekt tylko dla pełnoletnich gości).

Atrakcje na plaży Ras Um Sid

 Na plaży Ras Um Sid prężenie działa wiele restauracji. Co więcej, część baldachimów czy leżaków leży do obiektów gastronomicznych, przez co mogą one bez trudu dostarczyć zamówione posiłki wprost na plażę. Różnorodne menu pozwala na dopasowanie do indywidualnych preferencji kulinarnych każdego turysty.

W Morzu Czerwonym występują różne linie koralowców o zróżnicowanej głębokości. Możemy więc nie tylko pływać, ale także nurkować czy serfować. Z plaży co rusz widać pojedyncze łodzie motorowe i grupy płetwonurków, bądź osób nurkujących rekreacyjnie. Na wybrzeżu prężnie działa wiele szkół nurkowania, które w profesjonalny, a przede wszystkim bezpieczny sposób nauczą każdą osobę zwiedzać podwodne zakamarki Morza Czerwonego. Do dyspozycji turystów oddano także wypożyczalnie niezbędnych sprzętów i akcesoriów do sportów wodnych czy nurkowania. 

W bezpośrednim sąsiedztwie plaży znajduje się także promenada, na której funkcjonuje wiele kawiarni, barów oraz restauracji, w których możemy skosztować prawdziwych, egipskich frykasów. Wśród dostępnych dla turystów atrakcji nie sposób nie wspomnieć o molo, na którym istnieje możliwość wypożyczenia łodzi, która pozwoli na odbycie niezapomnianej, wodnej przygody dla całej rodziny. 

Jak dostać się na plażę Ras Um Sid?

Dojazd na plażę Ras Um Sid jest niezwykle intuicyjny i prosty. Do znanej i lubianej plaży prowadzi nas też autostrada Al Fanar, którą możemy dodać się do samego morza i plaży. 

Plaża Ras Um Sid cieszy się ogromną popularnością wśród szerokiego grona turystów. Jest miejscem dedykowanym dla najbardziej wymagających gości. Cieszy się doskonałą infrastrukturą, zawsze można liczyć na niej na upalną pogodę, bez względu na porę roku, doskonałą zabawę oraz przyjazną atmosferę. Przeczytaj również nasz artykuł o centrach nurkowych w Sharm el Sheikh!

Poprzedni

Naama Bay – najlepsze hotele w opcji All inclusive

Park Narodowy Nabq – zwiedzanie, jak dojechać?

Następny

Dodaj komentarz