Park Narodowy Ras Muhammad – zwiedzanie i atrakcje, przewodnik

, Tagi , ,

Egipt od dawna już stał się głównym celem dla podróżnych z naszego kraju. To właśnie tam mogą doświadczyć tego, czego nigdy nie zapomną. Zwykle na cel swojej podróży wybieramy najpopularniejsze kurorty w Egipcie jak np. Sharm el Sheikh czy Hurghada. Niemniej jednak nie możemy zapomnieć o tym, że Egipt zwykle ma nam do zaoferowania o wiele więcej. Najlepszym tego przykładem może być chociażby Park Narodowy Ras Muhammad.

To właśnie on przyciąga obecnie coraz to więcej turystów. Jest on największą atrakcją turystyczną południowego wybrzeża Morza Czerwonego. Park Narodowy Ras Muhammad obejmuje powierzchnię ponad 400 kilometrów kwadratowych. Park leży na południowym krańcu półwyspu Synaj. Charakteryzuje go przede wszystkim zjawiskowa fauna i flora, a także przepiękne rafy koralowe, których nie znajdziemy w żadnym innym miejscu na świecie!  Warto wiedzieć, że jedynie 12% powierzchni parku udostępniono turystom. Jego pozostałe fragmenty są skrzętnie chronione przed masową turystyką i niszczycielską działalnością człowieka.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Rafy koralowe Ras Muhammad

Park Narodowy Ras Muhammad to prawdziwy symbol i duma Egiptu. Ten park ma bowiem do zaoferowania turystom o wiele więcej, niż mogą się spodziewać. Główną atrakcją Parku Narodowego Ras Muhammad są malownicze rafy koralowe. Park znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Egiptu. Tak magicznego miejsca nie znajdziemy nigdzie indziej.

W Ras Muhammad możemy podziwiać aż 150 gatunków koralowców. Swoiste podwodne ogrody są domem nie tylko dla różnorodnych formacji koralowych, ale także dla wielu, egzotycznych gatunków ryb i innych morskich stworzeń. Oprócz tego rafy koralowe w Ras Muhammad stanowią świetną kryjówkę dla wszelakich żółwi morskich. Turyści wybierając się do parku Ras Muhammad muszą jednak pamiętać o tym, że zwiedzanie raf koralowych powinno zostać odpowiednio zorganizowane. Wycieczki są płatne, a niektóre z nich umożliwiają snorkeling i inne atrakcje pozwalające na zapoznanie się z podwodnym światem.

Rejsy łodziami do raf koralowych Ras Muhammad

Egipski Park Narodowy Ras Muhammad to park narodowy, który gwarantuje turystom niezapomniane możliwości jeśli chodzi o jego zwiedzanie. Dla podróżnych udostępniono około 12% powierzchni całego Parku Ras Muhammad. Park obfituje w wiele, różnorodnych atrakcji dla podróżnych, a jedną z nich jest możliwość podziwiania z bliska słynnych raf koralowych.

Wycieczki z biurem podróży

Rejsy łodziami do raf koralowych Parku Narodowego Ras Muhammad odbywają się tylko i wyłącznie z przewodnikiem. W jaki sposób jednak podróżni mogą sobie taką wycieczkę zaplanować? Otóż jedną z możliwości jest skorzystanie z opcji jaką daje nam biuro podróży. Niektóre tego typu placówki już przez wyjazdem pozwalają na uprzednie zarezerwowanie wycieczki fakultatywnej po rafach koralowych majestatycznego parku Ras Muhammad. Wówczas podróżni będą mieli zapewniony nie tylko transport z hotelu, ale także i inne atrakcje.

Jedną z nich jest chociażby możliwość zanurkowania w wodach Morza Czerwonego i zwiedzanie koralowców z bliska. Każde biuro podróży inaczej ustala sobie cennik takich atrakcji więc nie da się określić jednoznacznej ceny za taką przyjemność. Warto jednak zauważyć, że w przypadku skorzystania z oferty biura podróży, turyści nie muszą martwić się o to, w jaki dostaną się oni do bramy parku narodowego Ras Muhammad.

Wycieczki z lokalnym przewodnikiem

Drugą z możliwości jest skorzystanie z oferty lokalnych przewodników. Wówczas turyści będą musieli już samodzielnie dojechać do bramy parku, a tam będzie już czekał na nich lokalny przewodnik z łodzią. Kolejną kwestią w przypadku samodzielnego organizowania takiego rejsu jest cena. Płatności można dokonywać w dolarach amerykańskich. Dziecko do lat dwunastu za bilet będzie musiało zapłacić około 15 dolarów, z kolei dorośli około 25 dolarów.

Warto wiedzieć!

Wycieczki na teren parku narodowego oraz rejsy łodziami organizuje się codziennie od godzin porannych. Każdy turysta powinien pamiętać o tym, by posiadać przy sobie paszport. Ważne jest także to, by zabrać ze sobą sprzęt do nurkowania oraz do snorkelingu. Jeśli jednak turyści takowego nie posiadają, to bezpośrednio na miejscu będą oni mogli skorzystać z usługi wypożyczalni. Oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami. Za wynajęcie masek i płetw turyści zapłacą około 20 dolarów egipskich.

Czy warto wybrać się do Parku Narodowego Ras Muhammad?

Jeśli jednak podróżni rozważają sam fakt tego, czy warto wybrać się w rejs łodziami po rafach koralowych Parku Narodowego Ras Muhammad, to nie powinni się oni dłużej nad tym zastanawiać. Park Narodowy Ras Muhammad jest jednym z najdoskonalszych dzieł przyrody, z jakim można mieć tylko styczność. Dodatkowo nie często mamy okazję do tego, by z bliska podziwiać podwodny świat oraz malownicze rafy koralowe. W Parku Narodowym Ras Muhammad można się odprężyć, a co najważniejsze – przeżyć niesamowitą przygodę.

Godziny otwarcia Parku Narodowego Ras Muhammad

Park Narodowy Ras Muhammad jest dumą Egiptu. Traktowany jest on praktycznie jak dziedzictwo narodowe. Co to oznacza w praktyce? Park nie jest czynny przez całą dobę. Średnio na rejs łodzią i snorkeling, a także zwiedzanie innych atrakcji parku Ras Muhammad trzeba sobie zarezerwować od trzech do pięciu godzin. Park Narodowy Ras Muhammad jest dla podróżnych otwarty przez cały rok, nawet w miesiącach zimowych. Wynika to z faktu, że w Egipcie po prostu zimy nie ma, a każda pora jest świetna na to, by sprawdzić jak ma się podwodny świat Morza Czerwonego.

Dodatkowo Park Narodowy Ras Muhammad otwarty jest przez wszystkie dni w tygodniu. Godziny jego otwarcia przedstawiają się w następujący sposób:

  • w poniedziałki Park Narodowy Ras Muhammad zaprasza turystów na zwiedzanie od godziny 7:00 do godziny 16:00.
  • we wtorek turyści mogą udać się na zwiedzanie Parku Narodowego Ras Muhammad od godziny 7:00 do godziny 17:00.
  • w środy Park Narodowy Ras Muhammad jest dostępny dla odwiedzających od godziny 7:00 do godziny 16:00.
  • w czwartek Park Narodowy Ras Muhammad również czeka na turystów w godzinach od 7:00 do godziny 16:00.
  • piątek to dzień, w którym podróżni mogą udać się do Parku Narodowego Ras Muhammad również w godzinach od 7:00 do godziny 16:00.
  • w soboty Park Narodowy Ras Muhammad również jest otwarty na zwiedzających. Zaprasza ich do siebie w godzinach od 7:00 do godziny 16:00.
  • choć dla nas niedziela jest dniem wolnym, to Park Narodowy Ras Muhammad jest otwarty. W tym dniu mogą oni również korzystać z jego dobrodziejstw od godziny 7:00 do godziny 16:00.

Warto pamiętać, że choć godziny otwarcia Parku Narodowego Ras Muhammad są dość ściśle określone, to jednak moment jego zamknięcia nie jest do końca stały. Wszystko bowiem zależy od tego, jak długo będzie się w nim bawić ostatnia wycieczka, która wypływa z portu o godzinie 14:00 lub 14:30. Dopuszczalne są więc lekkie przesunięcia tego czasu.

Poprzedni

Góra Synaj (Mojżesza) – jak ją zwiedzać?

Półwysep Synaj – jak spędzić tam niezapomniany urlop?

Następny

2 komentarze do wpisu „Park Narodowy Ras Muhammad – zwiedzanie i atrakcje, przewodnik”

  1. Pingback: Rafy koralowe - szlakami najpiękniejszych raf w Sharm el Sheikh - SharmelSheikh.pl - wakacje w Egipcie, All Inclusive, hotele
  2. Pingback: Rejs łodzią do Ras Muhammad z opcją nurkowania - jak zorganizować wyjazd? - SharmelSheikh.pl - wakacje w Egipcie, All Inclusive, hotele

Dodaj komentarz