Old Market w Sharm el Sheikh – co musisz wiedzieć?

, Tagi , , , , , , ,

Sharm el Sheikh jest zdecydowanie najpopularniejszym kurortem wakacyjnym w Egipcie. Co roku swoje wakacje planuje tam tysiące turystów z Polski. To niewielkie miasto zasłynęło z uwagi na piaszczyste i rajskie plaże, a także niesamowity klimat. Jeśli więc zamierzasz spędzić właśnie tam swój urlop, wówczas nie zapomnij odwiedzić Old Market. Wbrew pozorom, nie jest on wcale taki „stary”. Wobec tego, co musisz wiedzieć o Old Market w Sharm el Sheikh?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak możesz dostać się do Old Market w Sharm el Sheikh?

Sharm el Sheikh nie jest ogromnym kurortem – wręcz przeciwnie, miasteczko to jest dość kameralne. Nie będziesz miał więc większych problemów, by znaleźć słynny Old Market. Dokładnie, znajduje się on przy ulicy Al Souk Al Togari Al Kadim Rd. Jest to centrum Sharm El Sheikh. Możesz się tam w prosty sposób dostać piechotą, nawet z jednej z plaż. Praktycznie wszystkie drogi w mieście prowadzą właśnie do Old Market. Jeśli nie lubisz spacerować, wówczas skorzystaj z taksówek lub komunikacji miejskiej.

Old Market w Sharm el Sheikh – nie daj się zwieść pozorom!

Old Market może Ci się kojarzyć z targowiskiem miejskim, na którym wystawiane są rękodzieła i starocie. Jednak musisz wiedzieć, że rynek ten wcale nie jest taki „old”. Nie daj się więc zwieść pozorom nazwy. Tak naprawdę Old Market jest nowy i wybudowany kilka dekad temu. Niemniej jednak musisz wiedzieć, że miejsce to może Cię w dalszym ciągu mocno zaskoczyć. Nie spodziewaj się znaleźć tam nowoczesnych butików, domów mody i prestiżowych sklepów. Old Market ma całkowicie inny klimat.

Miejsce to ma specyficzną atmosferę. Mimo tego, że wybudowane zostało nie tak dawno temu, to jednak poczujesz tam ducha przeszłości. Wszystkie stragany, a także rzeczy, które w tym miejscu znajdziesz, zabiorą Cię w niesamowitą podróż do nieco dawniejszych czasów. Oczywiście nie musisz nawet niczego kupować – jeśli nie masz na to ochoty. Niemniej jednak zdecyduj się na spacer po wąskich uliczkach Old Marketu. Nie tylko poczujesz ten niesamowity klimat, ale także nieco bliżej poznasz lokalną kulturę, a tego z pewnością nie będziesz żałować.

Old Market w Sharm el Sheikh – co na nim znajdziesz?

Jak zostało to już wspomniane, Old Market nie jest miejscem „luksusowym”. Nie ma tu modnych butików, prestiżowych restauracji. Dominuje tu lokalna kultura, która sama w sobie jest wyjątkowa i warta tego, żebyś poznał ją nieco bliżej. Tak więc możesz się zastanawiać, co znajdziesz na Old Market? Otóż znajdziesz to, co w Egipcie jest najpopularniejsze i najpiękniejsze. Przede wszystkim Old Market wypełniony jest po brzegi lokalnymi sklepikami. Zlokalizowane są one na każdym rogu i przy każdej, wąskiej uliczce. Zapraszają Cię one do środka wystawami towarów, które ściśle związane są z kulturą Egiptu. Tak więc, w takich sklepikach znajdziesz to, co jest w tym kraju najpopularniejsze. Tytoń, biżuteria, zioła i przyprawy, ubrania, czy też wyroby ze skóry – to wszystko możesz tam kupić.

Co kupić na Old Market w Sharm el Sheikh?

Jednocześnie, jeśli chcesz przywieźć do Polski prawdziwą, egipską pamiątkę, wówczas możesz zdecydować się na:

dywany – większość z nich wytwarzana jest ręcznie. Dywany są grube i posiadają orientalne wzory. Z pewnością dopasują się one do Twojego salonu!

szafran – tak drogocenna przyprawa jest w Egipcie wyjątkowo popularna. Jeśli lubisz wypieki, czy herbatę z szafranem, to zauważyłeś pewnie, że w Polsce ceny tej przyprawy są wyjątkowo wysokie. Na markecie możesz kupić szafran o wiele taniej! Co więcej, będzie to przyprawa oryginalna.

cynamon – to kolejna przyprawa, która jest wyjątkowo popularna w całym Egipcie. Również znajdziesz ją na Old Market w atrakcyjnej cenie.

Pamiętaj, że na Old Market dominuje jakość w połączeniu z niskimi cenami. Przyprawy możesz więc bez obaw kupować na „kilogramy” – z pewnością nie nadweręży to Twojego budżetu. Oczywiście nie są to jedyne produkty, jakie tam znajdziesz. Jednak pozostałe towary niczym się nie różnią od tych, które możesz znaleźć dosłownie w całym kraju. Ciekawostką dla Ciebie może być fakt, że na straganach możesz zaprezentować swoje umiejętności negocjacyjne. Jeśli będziesz się efektywnie targować, to nawet najwyższej klasy dywan, będziesz mógł nabyć za pół ceny.

Old Market w Sharm el Sheikh – co możesz tam zjeść?

Z pewnością po wielogodzinnym spacerze uliczkami Old Market w Sharm el Sheikh mogłeś nieco zgłodnieć. Nie martw się – nie zabraknie Ci tam możliwości wyboru. Market jest usłany tradycyjnymi lokalami gastronomicznymi. W dużej mierze przeważają tam ryby i owoce morza. Jednak nie są one serwowane w taki sposób, w jaki robią to restauracje w innych częściach Egiptu, czy nawet i w Europie. Wszystkie ryby i inne dania podawane są najprostszej formie. To właśnie sprawia, że są one najsmaczniejsze i wyjątkowe. Co więcej, na Old Market możesz także zdecydować się na wyśmienity, owocowy deser. Znajdziesz wiele lokali, które przygotowują smaczne słodkości jedynie na bazie naturalnych owoców. Możesz więc śmiało korzystać z szerokiej bazy gastronomicznej, jaką tam znajdziesz. Na pewno zaspokoisz swój wilczy apetyt!

Sprawdź również nasz artykuł, w którym odpowiadamy na pytanie: Gdzie zjeść w Sharm el Sheikh?

Czy powinieneś odwiedzić Old Market w Sharm el Sheikh?

Zastanawiasz się, czy wizyta na Old Market warta jest zachodu? Otóż miej na uwadze to, że w całym kurorcie nie znajdziesz bardziej wyjątkowego i autentycznego miejsca. To właśnie tam zbliżysz się do egipskiej kultury, wyrobów, a także kuchni. Pamiętaj, że market otwarty jest przez siedem dni w tygodniu. Czekają tam na Ciebie wyroby rzemieślnicze – biżuteria, dywany, a także oryginalne przyprawy oraz tytoń. Nie zapomnij zajrzeć do restauracji i cieszyć się wyśmienitymi daniami. Wszystko to, w połączeniu z niskimi cenami sprawia, że Old Market w Sharm el Sheikh jest miejscem z kategorii „must see”.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Czy w Sharm El Sheikh jest bezpiecznie? Na co zwracać uwagę?

Wynajęcie samochodu w Egipcie – zasady ruchu drogowego, co warto wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz