Loty do Sharm El Sheikh z Polski – jakie są możliwości?

, Tagi , , , , , ,

Wakacje w Egipcie są coraz popularniejsze wśród turystów z Polski. Wydaje się, że szczególna sympatią darzą oni malowniczy kurort Sharm el Sheikh. Jest to jedno z mniejszych miast w Egipcie, które jednak ma Ci wiele do zaoferowania. To właśnie tam możesz wypoczywać na fenomenalnych plażach, podziwiać podwodny świat i rafy koralowe, a także wypoczywać w otoczeniu malowniczych krajobrazów. Jednocześnie musisz się tam w pierwszej kolejności dostać. Wobec tego, co musisz wiedzieć, jeśli chodzi o loty do Sharm el Sheikh z Polski i jakie masz możliwości?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Czy możesz lecieć do Sharm el Sheikh bez przesiadki?

Zwykle turyści cenią sobie szybkość i wygodę, a tę zapewniają loty bezpośrednie. Okazuje się, że do Sharm el Sheikh nie ma obecnie lotów bezpośrednich z Polski. Praktycznie każde połączenie będzie wymagało od Ciebie co najmniej jednej przesiadki. Jeśli szukasz dla siebie najkorzystniejszego połączenia, to może się nim okazać lot Warszawa – Sharm el Sheikh. Przesiadasz się tylko raz, w Stambule, a cały lot odbywa się z liniami Turkish Airlines.

Skąd możesz lecieć do Sharm el Sheikh?

Loty do Sharm el Sheikh dostępne są praktycznie z każdego lotniska w naszym kraju. Nie musisz się więc obawiać, że będziesz jechać na drugi koniec Polski, by polecieć na wymarzone wakacje. Obecnie loty do Sharm el Sheikh możliwe są z:

 • Warszawa – Modlin oraz Warszawa – Okęcie;
 • im. Władysława Reymonta w Łodzi;
 • im. Lecha Wałęsy w Gdańsku;
 • „Ławica” w Poznaniu;
 • Kraków – Balice;
 • Rzeszów – Jasionka;
 • Wrocław – Strachowice;
 • Szczecin – Goleniów;
 • Katowice – Pyrzowice.

Pamiętaj jednak, że każdy lot odbywa się z co najmniej jedną przesiadką!

Ile trwa lot do Sharm el Sheikh?

Zastanawiasz się ile trwa lot do Sharm el Sheikh? Otóż czas trwania Twojej podróży będzie uzależniony w dużej mierze od tego, skąd wylatujesz i w jaki sposób rozplanowane będą Twoje przesiadki. Przybliżony czas trwania lotów do Sharm el Sheikh prezentuje się następująco:

 • 5 godzin – z lotniska im. Władysława Reymonta w Łodzi. Przesiadka będzie Cię obowiązywała zarówno w Monachium jak i w Kairze. Lot ten obsługiwany jest przez Adria Airways oraz The Airline of Slovenia;
 • 5 godzin 25 minut – z lotniska Warszawa – Modlin. Będziesz musiał przesiąść się w Stambule. Lot ten obsługiwany jest przez Turkish Airlines.
 • 5 godzin 35 minut – z lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Przesiadka będzie Cię obowiązywała w Berlinie. Lot obsługuje Air Berlin.
 • 5 godzin 40 minut – z lotniska Katowice – Pyrzowice. Lot ten odbywa się z dwoma przesiadkami – we Frankfurcie oraz w Kairze. Obsługiwany jest on przez LOT.
 • 5 godzin 45 minut – z lotniska Wrocław – Strachowice. Będziesz musiał się przesiąść zarówno w Monachium jak i w Kairze. Lot ten jest obsługiwany przez LOT.
 • 5 godzin 50 minut – z lotniska Rzeszów – Jasionka. Będziesz musiał przesiąść się w Warszawie, a następnie w Kairze. Ten lot również obsługują linie lotnicze LOT.

Oczywiście do Sharm el Sheikh z Polski latają również inni przewoźnicy. Wśród nich możesz znaleźć np. Germanwings, Lufthansa czy Austrian Airlines.  Z lotnisk w Gdańsku, Krakowie, Katowic, Rzeszowa, Warszawy, Poznania i Szczecina loty do egipskiego kurortu odbywają się każdego dnia – od poniedziałku do niedzieli. Wylatując we Wrocławiu, możesz do Sharm el Sheikh polecieć jedynie od poniedziałku do środy oraz w sobotę i niedzielę. Z kolei z lotniska w Łodzi loty odbywają się w poniedziałek i wtorek. Pamiętaj jednak, że w sezonie turystycznym schemat i harmonogram lotów do Sharm el Sheikh może się zmieniać. Sprawdzaj więc regularnie informacje udostępniane przez przewoźników.

Ile będzie Cię kosztował lot do Sharm el Sheikh?

Loty do Sharm el Sheikh nie należą do najtańszych i musisz się na to przygotować. Dodatkowo, jak łatwo możesz się domyślić, bilety rezerwowane w na ostatnią chwilę, w sezonie letnim, będą jeszcze droższe. W dużej mierze jednak na cenę biletu wpływ ma miejsce wylotu. Obecnie, średnie ceny lotów do Sharm el Sheikh przedstawiają się w następujący sposób:

 • lot Gdańsk – Sharm el Sheikh będzie Cię kosztował średnio 2506 złotych;
 • lot Kraków – Sharm el Sheikh będzie Cię kosztował średnio 2292 złote;
 • lot Katowice – Sharm el Sheikh to będzie dla Ciebie wydatek rzędu – średnio – 2388 złotych;
 • lot Poznań – Sharm el Sheikh to z kolei koszt – średnio – 2171 złotych;
 • lot Rzeszów – Sharm el Sheikh będzie Cię kosztował średnio 9139 złotych;
 • lot Warszawa – Sharm el Sheikh będzie dla Ciebie najtańszą opcją. Średnio za bilet zapłacisz 1208 złotych;
 • lot Wrocław – Sharm el Sheikh będzie dla Ciebie wydatkiem rzędu – średnio – 3301 złotych.

Pamiętaj, że powyższe ceny są orientacyjne. Mogą się one zmienić w zależności od terminu planowanego wylotu. Dodatkowo musisz wiedzieć, że przedstawione ceny nie zawierają w sobie opłaty za dodatkowy bagaż. Będziesz więc musiał sprawdzić na stronie danych linii lotniczych, jakie opłaty obowiązują i jaki bagaż możesz ze sobą zabrać w podróż.

Jak znaleźć tanie loty z Polski do Sharm el Sheikh?

Poszukując najtańszego lotu z Polski do Sharm el Sheikh musisz wiedzieć, że obecnie najtańsze bilety lotnicze oferowane są przez Turkish Airlines z Warszawy. Jeśli jednak to połączenie lotnicze Ci nie odpowiada, wówczas musisz pamiętać o tym, by zarezerwować dla siebie lot z odpowiednim wyprzedzeniem. Zaleca się, byś zrobił to nawet na miesiąc lub więcej przed planowanym wyjazdem. Tańsze bilety będą obowiązywały również poza sezonem turystycznym. Jeśli z kolei Twój lot odbywa się z przesiadką w Berlinie, Monachium lub Frankfurcie, sprawdź, czy tańszym rozwiązaniem nie będzie wylot bezpośrednio z Niemiec. Zwykle do wymienionych miast możesz dostać się autobusem lub pociągiem, co może być dla Ciebie o wiele korzystniejsze pod względem finansowym. Pamiętaj także, że jeśli chcesz zapłacić mniej, możesz zrezygnować np. z dodatkowej rezerwacji miejsca w samolocie czy pierwszeństwa odprawy. Wybór jednak należy do Ciebie, więc dobrze się zastanów i przeanalizuj korzyści.

Warto sprawdzić również wpis z poradami: co zabrać na wakacje do Egiptu?

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Wycieczka z Sharm El Sheikh do Petry – jak zorganizować?

Zakupy w Sharm el Sheikh – co kupić i przywieźć do Polski?

Następny

Dodaj komentarz