Jesień w Sharm el Sheikh, pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie

Tagi , , , , , , , ,

Sharm el Sheikh to kierunek bardzo popularny wśród turystów na całym świecie. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się wśród Europejczyków. Jest to miejsce całoroczne i bardzo przystępne cenowo. W każdym miesiącu roku mamy możliwość zażywania kąpieli słonecznych i morskich. Ponadto lot z Polski do Egiptu jest stosunkowo krótki, jeżeli w zamian otrzymujemy wysoką temperaturę powietrza zarówno jesienią, jak i w zimie. W Sharm el Sheikh panują idealne warunki dla fanów plażowania, nurkowania, snurkowania, ale też zwiedzania. Egipt jest dobrze rozwinięty pod względem turystycznym, dzięki czemu możemy skorzystać z bogatej oferty hotelowej. Plaże w Egipcie zachwycają pięknymi widokami oraz czystą morską wodą. Jak wygląda jesień w Sharm el Sheikh?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Temperatury i pogoda w Sharm el Sheikh na jesień

Jesień to czas, w którym większość europejskich kurortów powoli kończy sezon wakacyjny ze względu na stopniowy spadek temperatury. Dla fanów upałów idealnym wyborem jest wtedy Sharm el Sheikh. Mimo iż lato się kończy, to sezon turystyczny trwa tam jeszcze w najlepsze!

Pogoda we wrześniu w Sharm el Sheikh

Pogoda we wrześniu jest idealna na urlop. Liczba godzin słonecznych wynosi aż 10 dziennie, co daje nam sporo czasu na wygrzewanie się w słońcu. Temperatura powietrza wynosi średnio 32°C, natomiast a w nocy spada do 25°C. Oznacza to, że nawet wieczorami nie potrzebujemy żadnych ciepłych ubrań, jeśli spędzamy jesień w Sharm el Sheikh. Temperatura wody wynosi około 27°C. Morze jest nagrzane i nie nie zdarza się, aby temperatura wody drastycznie spadła. Nie są też spotykane dni deszczowe, zatem nie musimy się obawiać załamania pogody.

Temperatura w Sharm el Sheikh w listopadzie

Podobne warunki są w Sharm el Sheikh w październiku. Jeśli zależy nam na wakacjach bez tłumu turystów, to właśnie wtedy zaczyna być ich mniej. Podróże poza sezonem wakacyjnym nie wszędzie są możliwe, jeśli zależy nam na upałach. Średnia temperatura powietrza w Sharm el Sheikh w październiku wynosi 30°C w ciągu dnia i około 23°C w nocy. Natomiast średnia temperatura wody wynosi około 26°C. Opady deszczu w październiku wynoszą średnio 0. Co roku nie odnotowuje się ani jednego dnia deszczowego. Liczba godzin słonecznych w październiku w Sharm el Sheikh wynosi około 9.

Pogoda w Sharm el Sheikh w listopadzie

Również w listopadzie pogoda w Sharm El Sheikh sprzyja wypoczynkowi. Zwolennicy upałów nadal mogą liczyć na temperaturę powietrza około 27°C w dzień i 19°C w nocy. Nadal jest ciepło, ale już nie aż tak upalnie jak na przykład latem. Temperatura wody wynosi wtedy 24°C. Opady deszczu w Sharm El Sheikh występują średnio 0 dni w listopadzie. Liczba godzin słonecznych w ciągu dnia natomiast wynosi 8. Jest to pogoda zdecydowanie odmienna niż w Polsce. Co ważne, wakacje w Egipcie można zaplanować w rozsądnej cenie. Hotele w Sharm el Sheikh oferują naprawdę wysoką jakość. Warunki pogodowe w Sharm El Sheikh zdecydowanie spełnią oczekiwania osób, które chcą wypocząć w cieple.

Temperatury wody w Sharm el Sheikh jesienią

Sharm-el-Sheikh leży na półkuli północnej nad Morzem Czerwonym. Dzięki temu sezon kąpielowy trwa tu przez cały rok. Średnia roczna temperatura Morza Czerwonego w okolicy Sharm-el-Sheikh wynosi 25.7°C. Kształtuje się to następująco: w zimie około 23.7°C, wiosną około 23.6°C, latem około 28.0°C, natomiast jesienią 27.7°C. Temperatura wody spada najniżej w marcu i wynosi wtedy 21.8°C. Nadal jest to temperatura odpowiednia do zażywania morskich kąpieli. Jesień to najlepszy czas na odwiedzenie Sharm el Sheikh, ponieważ wtedy temperatura wody i powietrza nie jest już uciążliwa, a nadal można się cieszyć ciepłem.

Jesienią woda w Sharm el Sheikh jest to bardzo ciepła i wręcz idealna do długich kąpieli. Są to idealne warunki do odpoczynku w Egipcie.

Czy warto jechać do Sharm el Sheikh na jesień?

Jeśli planujesz urlop jesienią to Sharm el Sheikh będzie idealną destynacją. Wrzesień w Sharm el Sheihk jest równie ciepły co lipiec i sierpień w europejskich kurortach turystycznych. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą odpoczywać w szczycie sezonu. Pogoda jesienią w Sharm el Sheikh jest bardzo przewidywalna i dzięki temu mamy gwarancję wypoczynku w upałach. Woda jest nadal bardzo ciepła, ponieważ jej temperatura wynosi 24 st. C.

Nie ma raczej szans na opady deszczu, zatem nie musimy się martwić, że mimo wysokiej temperatury powietrza, będziemy musieli uciekać przed deszczem. Ponadto, jesień to czas, kiedy Egipt można też pozwiedzać. Latem może to być uciążliwe ze względu na zbyt wysokie temperatury. W Egipcie jest wiele interesujących zabytków i bardzo zróżnicowana przyroda. Jesień w Sharm el Sheikh to idealny pomysł, aby wyrwać się z jesienno-zimowej polskiej aury. Wypoczynek nad Morzem Czerwonym na pewno będzie udany. Sharm el Sheikh to idealne, ciepłe miejsce do spędzenia wymarzonego urlopu. 

Być może wolisz wybrać się w innym czasie do Egiptu? Sprawdź, jak wygląda wiosna w Sharm el Sheikh!

Poprzedni

Naama Bay w Sharm El Sheikh – luksusowa dzielnica rozrywki, przewodnik

Najpopularniejsze kurorty wakacyjne w Egipcie

Następny

Dodaj komentarz