Jesień w Egipcie, pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie

Tagi , , , , , , , , ,

Jesień w Egipcie charakteryzuje się przede wszystkim tym, że przyciąga masowy napływ turystów. Oczywiście takie zjawisko nie jest w żaden sposób zaskakujące. Należy brać pod uwagę to, że pogoda tym okresie jest praktycznie idealna do odpoczynku. Należy także zaznaczyć, że do końca września temperatury zazwyczaj znacznie spadają. W związku z tym średnia temperatura w ciągu dnia wynosi około 29 stopni Celsjusza. Może się na trochę różnić w zależności od danej lokalizacji. Jesień jest niezwykle popularnym sezonem w Egipcie. W związku z tym należy również spodziewać się, że zarówno ceny hoteli, jak i atrakcji odpowiednio wzrosną. Jak wygląda jesień w Egipcie?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Temperatury i pogoda w Egipcie na jesień

Wrzesień oznacza nic innego, jak koniec gorącego lata, a zarazem początek przejścia w nieco chłodniejszą pogodę, jeżeli chodzi o Egipt. Temperatury oczywiście są w dalszym ciągu ciepłe, aczkolwiek nie są już aż tak bardzo upalne. Przede wszystkim w połowie i pod koniec tego jesiennego miesiąca, jest to dobry czas na odpoczynek w tym kraju. To jest niesamowity czas na wędrówkę po starożytnych ruinach, pływanie w turkusowym morzu, korzystając z atmosfery „najlepszego z obu światów”. 

Jeżeli chodzi natomiast o pogodę, istnieje znacząca różnica w temperaturze, jeżeli chodzi o początek, jak i koniec tego miesiąca. Dla przykładu na początku września dzienna maksymalna temperatura w Kairze będzie wynosiła średnio około 29 stopni. Będzie spadała do około 15 stopni w noc. Jednakże pod koniec września będzie to tylko około 23 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Temperatura może osiągnąć około 10 stopni wieczorami. W dalszym ciągu jest to wystarczająco dużo, aby nasz wypoczynek był jak najbardziej udany. Należy jednak pamiętać, aby ubierać się „na cebulkę”. Sprawdź nasz wpis o zasadach i poradach na temat ubioru w Egipcie!

W październiku temperatury na całym obszarze Egiptu zaczną się znacząco ochładzać. Oczywiście trzeba pamiętać, że określenie „ochłodzenie” jest pojęciem względnym dla tego kraju. Listopad to jedna z najlepszych pór roku, jeżeli chodzi o wizytę w Egipcie. Temperatury drastycznie zaczynają się ochładzać, oferując tym samym wytchnienie od upałów, które występują w letnich miesiącach. Tłumy turystów rosną o tej porze roku, aczkolwiek nie osiągają jeszcze szczytu. Ten nadchodzi przede wszystkim w grudniu oraz w styczniu. Mowa oczywiście o zwiedzaniu zabytków. To idealny czas, by móc odkrywać wiele skarbów najstarszej cywilizacji świata. 

Temperatury wody w Egipcie na jesień

Od października do listopada to idealna pora, by móc odwiedzić Egipt jeszcze przed rozpoczęciem dość pracowitego sezonu turystycznego, który nadchodzi w grudniu. Temperatura powietrza, ale również wody jest niezwykle komfortowa. Można połączyć nurkowanie z wycieczkami lądowymi, a wszystko to bez nadmiernego upału lata (lub chłodnych zimowych wieczorów). Egipt jest także znacznie tańszy oraz cichszy niż w szczycie sezonu.

Temperatura wody zaczyna zmieniać się w zależności od tego, czy nurkujemy w północnym, czy też w południowym Morzu Czerwonym. Wynosi około 23 do 27 ° C w październiku oraz listopadzie. Pianka do pływania 3-5 mm spokojnie wystarczy do nurkowania w Morzu Czerwonym o tej porze roku. Należy jednak zaznaczyć, że niektórzy ludzie preferują nurkować w suchym skafandrze podczas wizyty w odległych, jak również bardziej wietrznych miejscach nurkowych.

Północ jest jednym z najpopularniejszych obszarów nurkowych Egiptu, obejmuje przede wszystkim punkty nurkowe Sharm el Sheikh i Hurghady, ale również dodatkowo Blue Hole w Dahabie. Rejon ten jest dostępny przez cały rok. Istnieje duża ilość łodzi nurkowych, które eksplorują różnorodne obszary nurkowe, z czymś dla wszystkich budżetów, a także preferencji nurkowych. Południowe Morze Czerwone ma większą sezonowość niż północne. Oferuje odległe miejsca nurkowe, dziewicze rafy i duże życie morskie. Jesienią może być stosunkowo wietrznie w miejscach nurkowych, aczkolwiek łodzie nurkowe są w stanie zmienić trasę w razie potrzeby, a większość miejsc nurkowych jest zazwyczaj dostępna. Marsa Alam uchodzi za główny punkt wyjścia, ale również za bazą wypadową dla łodzi nurkowych w tym rejonie.

Czy warto jechać do Egiptu na jesień?

Do Egiptu jak najbardziej warto jechać na jesień. Każdego, kogo interesuje przyjemna pogoda, powinien wybrać się do Egiptu przede wszystkim we wrześniu. W tym okresie upały powoli już odpuszczają na rzecz bardzo przyjemnego ciepła. Temperatura w ciągu dnia zwykle nie będzie przekraczać 30 stopni Celsjusza. Takie warunki pogodowe z całą pewnością będą odpowiednie zarówno dla miłośników plażowania, jak i również wielbicieli aktywnego zwiedzania wielu egipskich atrakcji.

Wrzesień w Egipcie to również idealny okres na wybranie się na rejs po rzece Nilu. Gdy zechcemy nie tylko plażować, ale także w komfortowy sposób zwiedzić Egipt, pogoda w październiku też będzie do tego bardzo sprzyjająca. W tym miesiącu temperatury powietrza kształtują się na poziomie 24 stopni Celsjusza. Temperatura wody będzie wynosić z kolei około 20 stopnie. Wobec tego, jak można zauważyć, będą to w pełni idealne warunki do zabaw na plaży, ale również do uprawiania sportów wodnych, aktywnego wypoczynku oraz zwiedzania. 

Poprzedni

Jak się ubierać w Egipcie? zasady i porady

Pogoda i temperatura w Egipcie w ciągu roku

Następny

Dodaj komentarz